artnews.lt
Neringa Černiauskaitė
Neringa Černiauskaitė yra meno kritikė, kuratorė, Artnews.lt dienraščio redaktorė.
Kęstutis Šapoka
Kęstutis Šapoka - menininkas, dailės kritikas. Gyvena ir dirba Vilniuje.
Danutė Gambickaitė
Danutė Gambickaitė yra menotyrininkė, meno kritikė ir kuratorė.
Eglė Juocevičiūtė
Eglė Juocevičiūtė yra menotyrininkė, meno kritikė ir Nacionalinės dailės galerijos kuratorė.
Tautvydas Bajarkevičius
http://audio-z-blog.livejournal.com/ http://users.livejournal.com/___neon____/
Boris Symulevič
Monika Valatkaitė
Jolanta Marcišauskytė-Jurašienė
Jolanta Marcišauskytė-Jurašienė yra menotyrininkė, meno kritikė. Gyvena ir dirba Vilniuje.
Jurij Dobriakov
Jurijus Dobriakovas yra šiuolaikinės kultūros tyrinėtojas, eseistas ir vertėjas. Publikuoja tekstus kultūrinėje spaudoje ir meno projektų leidiniuose. Dėsto Vilniaus dailės akademijoje.
Eglė Mikalajūnė
Eglė Mikalajūnė yra meno kritikė ir Nacionalinės dailės galerijos kuratorė.
Monika Kalinauskaitė
Monika Kalinauskaitė yra rašytoja ir kuratorė, grafinio romano „The Great Outdoors“ bendraautorė, šiuo metu dirbanti su Šiuolaikinio meno centro skaityklos kolekcija ir programa.
Alberta Vengrytė
Alberta Vengrytė yra meno istorikė, kritikė ir kultūros projektų koordinatorė, tyrinėjanti performatyvumą šiuolaikiniame mene. Šiuo metu jai svarbiausia virtualybės recepcijos kaita performanso mene nuo XX a. 9 deš. bei fenomenologinės atlikimo patirties po „performatyviojo posūkio“ galimybės.
Auridas Gajauskas
Auridas Gajauskas yra rašytojas, eksperimentinių ir meno kritikos tekstų autorius bei kuratorius.
Vytautas Michelkevičius
Dr. Vytautas Michelkevičius yra kuratorius, tyrėjas, knygų sudarytojas ir autorius, kurio interesai plėtėsi nuo fotografijos išplėstame lauke iki medijų meno bei teorijos ir diagramavimo bei žemėlapiavimo, o pastaraisiais metais – link meninio tyrimo akademijoje ir už jos ribų. Dėsto meno teoriją ir praktiką bakalauro, magistro ir doktorantūros studentams Vilniaus dailės akademijoje ir dirba jos padalinio Nidos meno kolonijos meno direktoriumi. Kuruoja parodas, simpoziumus ir netikėtas situacijas įvairiuose kontekstuose nuo Lietuvos paviljono 56-ojoje Venecijos bienalėje iki LTMKS projektų erdvės „Sodų 4". Daugiau https://vilnius.academia.edu/VytautasMichelkevicius
Metras Penkiasdešimt
Metras Penkiasdešimt yra griežtų fizinių ir dvasinių bruožų patologinio bohemarojaus specialistė, linkusi į trumpus išvedžiojimus ir plačius kultūrinius niekus.
Saulė Mažeikaitė
Saulė Mažeikaitė, menotyrininkė, šiuo metu dirba leidybinių projektų organizatore leidykloje „artseria“.
Jogintė Bučinskaitė
Jogintė Bučinskaitė - kultūros žurnalistė ir tekstų autorė. Baigė žurnalistikos ir kultūros vadybos bei politikos studijas. Ketverius metus dirba Lietuvos nacionalinėje televizijoje. Rengia video pasakojimus apie kultūros ir meno procesus, domisi praktinėmis ir teorinėmis meno komunikacijos sąveikomis.
Aistė Marija Stankevičiūtė
Neringa Krikščiūnaitė
Neringa Krikščiūnaitė yra menotyrininkė. Ji baigė Meno kuratorystės Magistrantūros studijų programą, Vytauto Didžiojo universitete.
Giedrė Legotaitė
Giedrė Legotaitė yra menotyrininkė, šiuo metu dirbanti kuratore galerijoje „Meno parkas“.
Aušra Trakšelytė
Aušra Trakšelytė yra menotyrininkė, parodų kuratorė ir įvairių kultūrinių renginių organizatorė. Pagrindinė tyrimų sritis – įvietintas šiuolaikinis menas. Gyvena ir dirba Vilniuje.
Tomas Čiučelis
Tomas Čiučelis. Kontinentinės filosofijos doktorantas Dundee universitete (Škotija). Vilniaus dailės akademijoje baigė fotografijos ir medijų meno studijas. Išvertė Noamo Chomskio knygą "Hegemonija arba išlikimas" (Kitos knygos) bei Levo Manovičiaus "Naujųjų medijų kalba" (VšĮ MENE). Tyrimų sritys: mediacija, technologijų filosofija, kitybė ir kalba. Asmeninius komentarus skelbia tinklaraštyje http://tomasciucelis.blogspot.co.uk (anglų k.).
Valentinas Klimašauskas
Agnė Sadauskaitė
Valdas Jugendas
Valdas Jugendas yra iš Karibų salų kilęs karingai nusiteikęs, bet jautrus jaunuolis, vardan kultūros galintis surengti teroro aktą.
Karolina Rybačiauskaitė
Karolina Rybačiauskaitė yra meno kritikė ir filosofijos doktorantė Vilniaus universitete, taip pat baigusi dailėtyros studijas Vilniaus dailės akademijoje. Tyrinėja neapibrėžtumo principą ir žinojimo kūrimo politiką feministinėje naujųjų materializmų filosofijoje. Domisi alternatyviais meno istorijų pasakojimo būdais posocialistinėse Europos šalyse.
Deima Žuklytė-Gasperaitienė
Deima Žuklytė-Gasperaitienė yra dailėtyrininkė ir kuratorė.
Vaida Stepanovaitė
Dovilė Tumpytė
Dovilė Tumpytė yra menotyrininkė, doktorantūros studijose (VDA) tyrinėja patirtinio posūkio apraiškas 21 a. mene.
Ieva Baublytė
Ieva Baublytė yra menininkė, rašytoja, menotyrininkė, meno kritikė. Baigė dailėtyros studijas (BA) Vilniaus dailės akademijoje ir šiuo metu studijuoja skulptūrą Vilniaus dailės akademijoje (MA).
Justina Zubaitė
Justina Zubaitė šiuo metu studijuoja menotyrą Vytauto Didžiojo universitete, Kaune.
Lina Michelkevičė
Lina Michelkevičė yra menotyrininkė ir vertėja su filologės ir semiotikės praeitimi. Dirba Vilniaus dailės akademijos Dailėtyros institute, dalyvauja tyrimų ir meno projektuose. Domisi kultūrinio ir socialinio dalyvavimo apraiškomis, mąstymo reprezentacijomis, naujomis meno, komunikacijos ir tyrimų formomis.
Aistė Kisarauskaitė
Justina Ruzgaitė
Justina Ruzgaitė baigė menotyros studijas Vytauto Didžiojo universitete. Šiuo metu gyvena ir dirba Vilniuje.
Romas Zabarauskas
Romas Zabarauskas yra kino režisierius, rašantis apie kiną ir meną savo (ir kitų) malonumui. R. Zabarausko trumpo metražo debiutas „Porno Melodrama“ buvo pristatytas Berlinalėje 2011 ir šiuo metu tęsia kelionę po tarptautinius festivalius. Studijavo kiną Paryžiaus Saint-Denis universitete, o šiuo metu studijas tęsia Hunter College, Niujorke.
Julija Fomina
Julija Fomina yra meno kritikė ir kuratorė, 2015 m. Lietuvos kultūros tyrimų institute apsigynusi daktaro disertaciją apie kuratorystės sampratas ir jų raidą Lietuvoje. Dirba Šiuolaikinio meno centre, dėsto kuratorystės istorijos ir teorijos kursus įvairiose Lietuvos aukštosiose mokyklose, rašo straipsnius į Lietuvos ir užsienio periodinę meno spaudą.
Skaistė Marčienė
Skaistė Marčienė yra „Si:said“ galerijos įkūrėja, kuratorė, kultūrinių projektų rengėja.
Kristina Stančienė
2000 m. baigiau VDA dailės istorijos ir teorijos katedrą. Nuo 2002 m. dirbu Vilniaus Justino Vienožinskio dailės mokykloje. Dar nuo studijų laikų privalomos „žurnalistinės“ praktikos, Laimai Kreivytei atkakliai drąsinant tuometines Dailės istorijos ir teorijos katedros studentes, pradėjau rašyti į „7 meno dienas“. Šiokius tokius rašymo įgūdžius, įgytus VDA, vėliau taikiau įvairiai – ne tik dailės kritikos tekstams, bet ir publikacijoms apie specifinę statybų, apdailos medžiagų sritį... Esu rašiusi tekstus „Statybų žinioms“ (žurnalo „Namas ir aš“ priedas), žurnalams „APS“ („Architektūra, projektavimas, statyba“), „Archiforma“. Visai kitos, tačiau taip pat naudingos patirties suteikė ir neilgas, tačiau gana intensyvus darbo dienraštyje „Lietuvos rytas“ laikotarpis (2007 – 2008 m.) Nuo 2007 m. esu „Literatūros ir meno“ redakcijos bendradarbė.
Paulius Andriuškevičius
Karolina Rimkutė
Audrius Pocius
Audrius Pocius yra kuratorius bei projektų erdvės „Swallow“ bendraįkūrėjas. Jis taip pat yra Vilniaus patafizikos instituto direktorius.
Agnė Taliūtė
Clara López Menéndez
Clara López Menéndez yra kuratorė, rašytoja ir menininkė šiuo metu gyvenanti Los Andžele, JAV. Ji įgijo magistro laipsnį Center for Curatorial Studies, Bard koledže, Niujorke ir šiuo metu dirba su renginių ciklu „Dirty Looks“.
Linas Bliškevičius
Marija Gabrielė Repšytė
Gintautas Mažeikis
Gintautas Mažeikis yra filosofas, kultūros teoretikas, daktaras, daugelio monografijų recenzentas, mokslo žurnalų redkolegijų narys.
Dovilė Stirbytė
Neringa Bumblienė
Neringa Bumblienė yra kuratorė, šiuo metu dirbanti Šiuolaikinio meno centre, Vilniuje.
Izaura Martinez
Mindaugas Gapševičius
Mindaugas Gapševičius (g. 1974) yra menininkas, fasilitatorius ir kuratorius, judantis tarp Berlyno, Veimaro ir Vilniaus. Jis gavo menų magistro laipsnį Vilniaus dailės akademijoje, o filosofijos magistro laipsnį apgynė Londono universiteto Goldsmiths koledže. Šiuo metu jis studijuoja doktorantūros programoje Bauhaus universitete
Justė Kostikovaitė
Agnė Bagdžiūnaitė
Agnė Bagdžiūnaitė gyvena ir dirba Kaune. Ji yra baigusi lyčių studijas Centriniame Europos universitete Budapešte ir politikos mokslus Vytauto Didžiojo universitete Kaune. Pagrindinės jos interesų sritys yra menas ir politika, kritinio feminizmo, socialinės reprodukcijos teorija ir socialinių judėjimų istorija. Šiuo metu Bagdžiūnaitė kuruoja Kauno menininkų namų skaityklos renginius ir taip yra atsakinga už „DeMo (Dekoduojant modernybę)“ mainų rezidencijų programą.
Jogintė Bučinskaitė Jurijus Dobriakovas
Evelina Januškaitė
Evelina Januškaitė yra menotyrininkė, kuratorė, tyrėja, VDA Menotyros doktorantė. Domisi žiūrovo percepcija interaktyviuose šiuolaikinio meno kūriniuose, šiuolaikinėmis meno ir medijų teorijomis, filosofija, fenomenologija, psichoanalize, laiko ir erdvės suvokimu, meno ir mokslo sąveika. Tyrimų lauką apima atspindžio kaip spontaniško, laikiško ir efemeriško patyrimo ir šiuolaikybės kategorijos interpretacija.
Agnė Narušytė
Tomas Čiučelis ir Jurij Dobriakov
Eglė Rindzevičiūtė
Eglė Rindzevičiūtė yra kultūros studijų mokslų daktarė ir sociologijos dėstytoja Kingstono universitete, Londone. 2008 metais Linköping University Press išleido Eglės knygą „Sovietinės kultūros politikos konstravimas: kibernetika ir valdžia Lietuvoje po Antrojo Pasaulinio Karo“ („Constructing Soviet Cultural Policy: Cybernetics and Governance in Lithuania after World War II“.
Skaidra Trilupaitytė
Skaidra Trilupaitytė - menotyrininkė, kultūros politikos tyrinėtoja, Lietuvos kultūros tyrimų instituto vyresnioji mokslo darbuotoja, Lietuvos kultūros tarybos narė.
Danutė Gambickaitė, Jolanta Marcišauskytė-Jurašienė
Edgaras Gerasimovičius
Edgaras Gerasimovičius - dailėtyrininkas, ŠMC parodų koordinatorius
Vytenis Burokas
Paul Paper
Ona Juciūtė
Victoria Ivanova
Victoria Ivanova yra kuratorė ir rašytoja, gyvenanti ir dirbanti Londone.
Justė Vyšniauskaitė
Justė Vyšniauskaitė šiuo metu studijuoja menotyrą Vytauto Didžiojo universitete . Svarbiausios interesų sritys - fotografija, kinas, teatras ir dailė.
Post Brothers
Toma Stasiukaitytė
Toma Stasiukaitytė šiuo metu studijuoja filosofiją Vilniaus universitete.
Monika Lipšic
Karolina Sadlauskaitė
Eglė Juocevičiūtė, Jolanta Marcišauskytė-Jurašienė ir Danutė Gambickaitė
Julija Selezniova
Julija Selezniova yra Vytauto Didžiojo universiteto Meno kuratorystės studijų programos studentė, prisidedanti prie įvairių meno ir kultūrinių renginių koordinavimo ir organizavimo.
Gintarė Matulaitytė
Gintarė Matulaitytė yra Lietuvos, Latvijos ir Estijos meno žurnalo Echogonewrong.com redaktorė.
Kristupas Sabolius
Kristupas Sabolius, Vilniaus universiteto Filosofijos instituto profesorius ir Masačiusetso technologijų instituto Meno, kultūros ir technologijų programos afilijuotas tyrėjas (JAV), tyrinėjantis vaizduotės ir kūrybos vaidmenį Vakarų mąstyme, taip pat vizualumo, kino filosofijos, medijų teorijų, ontologijos, posthumanizmo, naujosios aplinkodairos ir ekofilosofijos problemas. Publikavo kelias dešimtis straipsnių, parašė arba sudarė mokslines monografijas: Materija ir vaizduotė. Hibridinė kūryba tarp meno ir mokslo (2018 m.); Proteus and the Radical Imaginary (2016 m.); Įsivaizduojamybė (2013 m.); Įnirtingas miegas. Vaizduotė ir fenomenologija (2012 m.). Bendradarbiavo kuruojant keletą parodų ir 2018 m. Lietuvos pristatytą Pelkių mokyklos paviljoną XVI Venecijos Architektūros bienalėje (kuratoriai Nomeda ir Gediminas Urbonai). 2006 m. išleido romaną Bloga knyga, parašė keletą pjesių, kartu su Ignu Jonynu sukūrė scenarijus kino filmams Lošėjas (2013 m.) ir Nematoma (2019 m.).
Lina Michelkevičė ir Vytautas Michelkevičius
Laima Kreivytė
Agnė Mackevičiūtė
Linas Katinas
Rūta Junevičiūtė
Ieva Gražytė
Benjamin Thorel
Ilma Nausėdaitė
Tadas Zaronskis
Tadas Zaronskis yra kultūrinių-politinių reiškinių ir filosofijos tyrėjas, ENS de Paris studentas (2018 m. šiame universitete įgytas filosofijos magistro laipsnis). Domisi autoriteto ir nepaklusnumo problematika, mąstymo ir socialinių procesų sąsaja, verčia filosofijos tekstus iš prancūzų kalbos.
Maija Rudovska
Justina Kučinskaitė
Arvydas Grišinas
Arvydas Grišinas yra politikos antropologas, mokslų daktaras, tarpsritinis kūrėjas. Dėsto Vilniaus dailės akademijoje, kuruoja VDA tekstilės galeriją "Artifex". Rašo politikos, kultūros, meno temomis, vykdo menines dirbtuves.
Kotryna Markevičiūtė
Christophe Leclercq
Christophe Leclercq yra kuratorius, tyrėjas ir vadybininkas, dirbantis Sciences Po (médialab) ir The Ecole du Louvre, Paris. Jis tyrinėja santykį tarp meno ir technologijos, taip pat bendradarbiavimą tarp menininkų ir inžinierių bei skaitmeninius archyvus meno istorijoje (pvz. the E.A.T. Datascape, Anarchive, etc.). Jis buvo ERC AIME projekto (‘An Inquiry into Modes of Existence’), vadovaujamo Bruno Latouro nuo 2011 iki 2015 metų, pagrindinis vadybininkas. Jis šią vasarą kartu su Bruno Latouru kuravo parodą Reset Modernity! ir sudarė jos katalogą (2016, ZKM | Center for Art and Media Karlsruhe / MIT Press).
Ana Čižauskienė
Inesa Pavlovskaitė ir Monika Lipšic
Lukas Brašiškis
Lukas Brašiškis yra filmų ir medijų tyrėjas ir kuratorius šiuo metu studijuojantis doktorantūrą Niujorko Universitete, Kino studijų katedroje. Jis taip pat dėsto Niujorko Universitete (NYU) bei CUNY/Brooklyn College.
Julijonas Urbonas
Adomas Narkevičius
Viltė Visockaitė
Gintarė Krasuckaitė
Gintarė Krasuckaitė yra menotyrininkė, Kauno fotografijos galerijos kuratorė.
Zane Onckule
Monika Višnevska
Monika Višnevska – VDU psichologijos studentė, buvusi „Jaunimo linijos“ savanorė, aktyvi kairiųjų judėjimų narė (studentų judėjimas „Šauksmas“, "Gegužės 1-osios profesinė sąjunga). Domisi tarpdisciplinine psichikos sveikatos samprata ir psichosocialinėmis teorijomis.
Karilė Nefaitė
Ana Llurba
Ana Llurba yra argentiniečių kilmės rašytoja, gyvenanti ir dirbanti Berlyne. Ji yra knygos "La Puerta del Cielo" autorė.
Rado Ištok
Karolina Budraitytė
Trevor Paglen
Ana Altberg ir Mariana Meneguetti
Architektes Ana Altberg ir Mariana Meneguetti atstovauja ENTRE. Tai Rio de Žaneire įsikūrusi nepriklausoma tiriamosios architektūros grupė, kuri žodiniais naratyvais nagrinėja urbanistines transformacijas ir su jomis susijusius šalutinius efektus.
Robin Lynch ir Kathleen Ditzig
Robin Lynch ir Kathleen Ditzig yra kuratorės ir rašytojos. Drauge jos įkūrė OFFSHOREART.CO platformą, kurioje per ofšorinės ekonomikos prizmę nagrinėjamos globalios infrastruktūros ir jas palaikantys naratyvai. http://offshoreart.co/ny.html
Jonas Zagorskas ir Laura Garbštienė
Gytis Skudžinskas
Artūras Tereškinas
Paul Josephson, Tatiana Kasperski, Eglė Rindzevičiūtė, Andrei Stsiapanau
Borbála Soós
Ruth Höflich
Ruth Höflich yra vizualaus meno kūrėja gimusi Miunchene, šiuo metu gyvenanti Melburne. Jos kūryba apima videodarbus, fotografiją ir leidybą.
Aistė Julija Butkutė
Aistė Julija Butkutė studijuoja dailėtyrą Vilniaus dailės akademijoje.
Eva Papamargariti
Eva Papamargariti yra graikų kilmės menininkė ir dizainerė. Ji baigė Karališkąją menų akademiją Londone, šiuo metu gyvena ir dirba Berlyne.
Magdalena Slavinska
Magdalena Slavinska yra baigusi semiotikos magistrą, šiuo metu studijuoja skaitmeninę tekstologiją doktorantūroje LLTI.
Eglė Ulčickaitė Andrius Zakarauskas
James Bridle
Ignas Šatkauskas
Ignas Šatkauskas domisi filosofijos santykiu su prigimtine, etnine kultūra, filosofiniais įvairių „čiabuvių“ pasaulėvaizdžių ir šamanizmo aspektais bei šiuolaikinės post-kolonialistinės antropologijos diskusija su dabartine filosofija. Be šių interesų, domina fenomenologinė filosofija, fenomenologinės perspektyvos ir dėmesio, fikcijos bei haliucinacijos problematika.
Unthinkable
„Unthinkable“ platformos bendrakūrėjai Monika Janulevičiūtė ir Ignas Petronis kalbėjosi su „Slavs&Tartars“.
Inesa Pavlovskaitė ir Gerda Paliušytė
Eglė Dean
Eglė Dean 1987 m. įgijo meno istorijos ir teorijos magistro laipsnį Vilniaus dailės akademijoje.1987-1989 studijavo kino režisūrą Rustaveli Teatro ir Kino institute, Tbilisyje. 1992 baigė tekstilės dizaino studijas Otis/Parsons School of Design, JAV. Grįžusi į Lietuvą, nuo 2005 metų dirba vertėja, menininke ir meno kritike.
Natasha Marie Llorens
Natasha Marie Llorens yra nepriklausoma kuratorė ir rašytoja, gyvenanti tarp Marselio ir Niujorko.
Danutė Zovienė
Arnas Anskaitis
Mantas Velykis
Vytautas Michelkevičius ir Kęstutis Šapoka
Laura Šimkutė
Viltė Visockaitė
Vsevolod Kovalevskij
Juozas Laivys ir Aušra Trakšelytė
Vaiva Daraškevičiūtė
Vaiva Daraškevičiūtė yra filosofijos ir kultūros mokslų katedros lektorė, humanitarinių mokslų daktarė.
Sandra Drūlytė
Goda Aksamitauskaitė
Marius Armonas
Akvilė Anglickaitė ir Agnė Narušytė
Aldona Steponavičiūtė
Jennifer Teets
Jennifer Teets yra Paryžiuje gyvenanti amerikiečių kuratorė, rašytoja, tyrėja, taip pat kartais atliekanti performansus. Ji yra „Pasaulis, kuriame esame“ tyrimų grupės, nagrinėjančios meninio tyrimo, mokslo filosofijos ir ekologijos temas, kuratorė/vadovė. J. Teets yra knygos „Electric Brine“ (pasirodys 2021 m. žiemą) sudarytoja. Knygos leidėjai: Archive Books, Berlynas.
Eglė Obcarskaitė
Lena Johanna Reisner
Nancie Naive (Emilė Skolevičiūtė)
Zdenka Badovinac
Zdenka Badovinac – meno kritikė ir kuratorė, nuo 1993 m. vadovaujanti modernaus meno muziejui „Moderna Galerija“ Liublianoje, Slovėnijoje. Jos iniciatyva muziejus pradėjo kaupti Rytų Europos šiuolaikinio meno kolekciją „2000 + Arteast Collection“ . 2011 m. muziejus reorganizuotas į modernaus ir šiuolaikinio meno muziejų „MG + MSUM“, kuriam Zdenka Badovinac vadovauja iki šiol. Ji kuravo nemažai slovėnų ir tarptautinių šiuolaikinio meno parodų ir projektų, 1993–1997 m. bei 2005 m. buvo Slovėnijos paviljono Venecijos bienalėje komisarė. Kitą šios autorės straipsnį, kuriame aptariama šiuolaikybės problematika, skaitykite čia: http://www.e-flux.com/journal/11/61343/contemporaneity-as-points-of-connection/.
Lolita Jablonskienė
James E. Young
Gintautas Tiškus
VGTU Architektūros fakulteto doktorantas, architektūros magistras, Lietuvos Respublikos teismo ekspertas (ekspertizės sritys – teritorijų planavimas (bendrasis, specialusis ir detalusis planavimas), statinio projektavimas. Atestuotas teritorijų bendrojo planavimo, teritorijų detaliojo planavimo, teritorijų specialiojo planavimo specialistas, ypatingo statinio projekto vadovas, ypatingo statinio projekto ekspertizės vadovas. ICOMOS LNK narys, Vilniaus miesto savivaldybės visuomeninės miesto planavimo komisijos pirmininkas.
Dovilė Gražytė
Anna Czaban
Anna Czaban yra Ujazdowski pilies Šiuolaikinio meno centro Varšuvoje kuratorė.
Agnė Rimkutė
Agnė Rimkutė, Vidurio Europos universiteto doktorantė, tyrinėjanti sovietmečio Lietuvos ir Jugoslavijos filmų gamybos industrijas ir jose dirbusių kasdienybę.
Dmitrij Gluščevskij
Dmitrij Gluščevskij - semiotikas, kino apžvalgininkas, Vilniaus Universiteto A. J. Greimo semiotikos ir literatūros teorijos centro doktorantas. Šiuo metu rengia disertaciją, kurios dėmesio centre - prasmės sąlygų klausimas.
Tomas Grunskis
Ana María Gómez López
Ana María Gómez López yra menininkė, tyrėja ir švietėja iš Amsterdamo. Šiuo metu ji dirba su 2020–2021 Mutations grupe Akademie Schloss Solitude Štutgarte.
Zian Chen and Liu Chuang
Lesia Vasylchenko
Lesia Vasylchenko yra Kijeve gimusi menininkė ir tyrėja, įsikūrusi Osle. Jos praktika apima instaliacijas, judančius vaizdus, kuratorinę ir medijų archeologiją, siekiant ištirti, kaip vizualinė kultūra ir informacinės technologijos prisideda prie spekuliacinių laikiškumų kūrimo. Jos darbai buvo eksponuojami Haugaro dailės muziejuje (Norvegija), tarptautiniame „Queer Underground“ (Vokietija); „Whose Museum x KRETS“ (Švedija); „Korea Queer“ kino festivalyje (Pietų Korėja); „KBH kunsthal“ (Danija); „Sølvberget galleri“ (Norvegija); „Homeostasis Lab“ „Wrong New Digital Art Biennale“ (Brazilija); „Kunstplass[10]“ (Norvegija); „K4 Galleri“ (Norvegija) ir kitur.
Amy Sillman
Pinigų Uostas
Kolektyvą „Pinigų uostas“ sudaro politologė Ieva Sriebaliūtė, teoretikas ir kuratorius Paul Paper ir grafikos dizaineris Mindaugas Gavrilovas.
Džekis Nendrė
Milda Laužikaitė
Justina Žukauskaitė
Lotte Laub
Lotte Laub yra Berlyne gyvenanti kuratorė ir meno rašytoja. Ji įgijo daktaro laipsnį Freie Universität, Friedrich Schlegel Graduate School of Literary Studies, Berlyne, kur apgynė disertaciją Gestalten durch Verbergen. Ghassan Salhabs melancholischer Blick auf Beirut in Film, Video und Dichtung (Atskleisti paslepiant. Ghassano Salhabo melancholiškas žvilgsnis į Beiruto kiną, video meną ir poezija), kurią 2016-aisiasi išleido Reichert Verlag. Tai buvo pirmoji nuosekli, skirtingas medijas apjungianti, Libano režisieriaus Ghassano Salhabo darbų studija. 2010-aisiais Orient-Institut Beirut jai paskyrė stipendiją moksliniam darbui rašyti, o 2015-aisias Honours Postdoc stipendiją suteikė Dahlem Research School esanti FU Berlin. Anksčiau Laub yra dirbusi Gropius Bau Berlyne. Nuo 2016-ųjų ji yra Zilberman galerijos Berlyne programos vadovė.
Nicholas Matranga
Jurgis Viningas
Toke Lykkeberg
Toke Lykkebergas yra meno kritikas ir kuratorius, šiuo metu rengiantis dvi kovą atidaromas grupines parodas, „Pilietis X – žmogaus, gamtos ir roboto teisės“ („Citizen X – Human, nature and robot rights“) ir „Sveiki atvykę per vėlai“ („Welcome too late“).
Luke Skrebowski
Lukas Skrebowskis yra šiuolaikinio meno dėstytojas Mančesterio universitete. Jis dėsto ir tyrinėja vėlyvo modernizmo ir šiuolaikinį Britanijos, Europos ir Amerikų meną, susitelkdamas į išgrynintą konceptualaus meno charakterį bei kritines implikacijas. Skrebowski yra vienas iš tekstų rinktinės „Aesthetics and Contemporary Art“ (Sternberg Press, 2011) sudarytojų ir šiuo metu baiginėja knygą „Contesting Conceptual Art: The Politics of Anti-Aesthetics“.
Audrius Novickas
Kristina Inčiūraitė
Vaida Stepanovaitė ir Noah Brehmeris
Claire Pentecost
Claire Pentecost yra rašytoja, menininkė ir švietėja iš Čikagos. Šis straipsnis pirmą kartą išspausdintas leidinyje Talking wity your Mouth Full: New Language for Socially Engaged Art, Green Lantern Press, Chicago, 2008.
Àngels Miralda
Istvan Virag
Istvanas Virag (g. 1982 m., Vengrija) gyvena ir dirba Osle. Jo tarpdisciplininė meninė praktika nagrinėja socialinius ir ekonominius globalizacijos, vystymosi ir mobilumo aspektus ir jų poveikį asmeninei, privačiai žmogaus gyvenimo sferai. Naujausiuose jo darbuose tyrinėjamos post-augimo (post-growth) teorijos bei sąsajos tarp tokių temų kaip miesto plėtra, architektūra, biopolitika ir beribio ekonominio augimo mitas. Viragas įgijo meno bakalaurą Oslo dailės akademijoje 2016 m.
Alexander Alberro
Alexander Alberro yra Barnardo koledžo / Columbia universiteto (Niujorkas) meno istorijos profesorius, knygos „Conceptual Art and the Politics of Publicity“ (MIT Press, 2003) autorius, taip pat publikavęs nemažai straipsnių šiuolaikinio meno klausimais. Šiuo metu ruošia knygą „Periodizing Contemporary Art“, kurioje nagrinėja per pastaruosius du dešimtmečius išsikristalizavusias naujas meno ir „žiūroviškumo“ formas.
Dorota Gawęda ir Eglė Kulbokaitė
Dorota Halina Gawęda (1986, PL) ir Eglė Kulbokaitė (1987, LT) yra menininkių duo, gyvenantis ir dirbantis Berlyne ir Bazelyje, Šveicarijoje. Projektų YOUNG GIRL READING GROUP (2013- ) ir Agatha Valkyrie Ice (2014-) įkūrėjos šiuo metu vadovauja OSLO1O projektų erdvei Bazelyje, Šveicarijoje.
Ieva Sriebaliūtė
Ieva Sriebaliūtė – politologė, baigusi politikos mokslų bakalauro studijas Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute ir Švedijos Lundo Universitete įgijusi Europos politikos magistro laipsnį.
Virginija Vitkienė
Inesa Brašiškė
Inesa Brašiškė studijuoja modernųjį ir šiuolaikinį meną Kolumbijos universitete, Niujorke. 2015 m. Šiuolaikinio meno centre, Vilniuje, ji surengė parodą „Nubrozdinti vaizdai“, kuri kalbėjo apie informacijos srautų ir atvaizdų technologijų vystymosi sukeltą dar neregėto masto atvaizdų platinimą, svaiginančią atvaizdų apyvartos spartą ir jos įtaką šiuolaikiniam pasauliui.
Lina Fisheye ir Viktoras Bachmetjevas
Lina Fisheye – nepriklausoma fotografė Viktoras Bachmetjevas – Vytauto Didžiojo universiteto filosofijos dėstytojas
Ignė Smilingytė
Merve Ünsal
Mihnea Mircan
Duomenkasiai
Janina Sabaliauskaitė ir Laura Varžgalytė
Ignas Petronis
Ignas Petronis studijuoja kūrybines industrijas Vilniaus Gedimino technikos universitete.
Gareth Kennedy
Ragnhild Aamås
Ragnhild Aamås (g. 1984 m., Volda, Norvegija) gyvena ir dirba Osle. Aamås yra įgijusi išsilavinimą Centriniame Sent Martino meno ir dizaino koledže (Londonas), Oslo universitete ir Oslo dailės akademijos Dailės akademijoje. Jos praktika apima skulptūrą, koliažą, rašymą. Kartu su Ayat Tuleubek ir Ignu Krunglevičiumi ji vadovauja menininkų parodų erdvei „Podium Oslo“.
Orinta Politaitė
Orinta Politaitė studijuoja menotyros studijų programoje, Vytauto Didžiojo Universitete.
Lina Rukevičiūtė
Laurynas Adomaitis
Laurynas Adomaitis filosofijos magistrantas Vilniaus universitete.
Jason Hendrik Hansma
Jasonas Hendrikas Hansma (gimė Lahore, Pakistane 1988 m.) yra menininkas, gyvenantis ir dirbantis Roterdame, Nyderlanduose.
Dovilė Daunoravičiūtė
Dovilė Daunoravičiūtė yra menotyrininkė, kuratorė, VDA Unesco Šiuolaikinio meno praktikos ir sklaidos (kuratorystės) magistro studentė.
Tadas Šarūnas
Tadas Šarūnas yra Vilniuje gyvenantis ir dirbantis menininkas sociologas. Savo kūrybinėje veikloje tyrinėja politiškumo apraiškas kasdienybėje bei grupinės tapatybės konstravimą. Šiuo metu dirba ties daktaro disertaciją postsovietinių miestų gentrifikacijos tema.
Viktorija Smailytė
Juozapas Blažiūnas
Juozapas Blažiūnas yra Vilniaus Universiteto Muzeologijos katedros docentas.
Karolina Tomkevičiūtė
Oleksiy Radynski
Oleksiy Radynski yra Kijeve gyvenantis filmų kūrėjas bei rašytojas.
Arkadiuszas Półtorakas
Arkadiuszas Półtorakas yra Jogailos universiteto Literatūros ir kultūros tyrimų centro Antropologijos katedros doktorantas. Jo tyrimų sritis – šiuolaikinis menas ir medijų teorija. Vizualiojo meno kuratorius, vienas iš projekto „Elementorius miestų gyventojams“ organizatorių (www.fb.com/elementardzlamm). Žurnale „Szum“ nuolat publikuoja tekstus apie šiuolaikinį meną, rašo į leidinius „Dwutygodnik” ir „MOCAK Forum”.
Ingrida Kazakevičiūtė
Ingrida Kazakevičiūtė studijuoja menotyrą Vytauto Didžiojo universitete, Kaune.
Katja Praznik
Katja Praznik yra Niujorko universiteto Bafale menų vadybos programos docentė. Jos tyrimų sritis – darbo meno srityje problemos, susijusios su gerovės valstybių režimų nykimu. Ji yra knygos „Meninis darbas: nematomas darbas ir Jugoslavijos socializmo palikimas“ autorė.
Małgorzata Żurada
Ayatgali Tuleubek
Ayatgali Tuleubekas – šiuo metu Osle gyvenantis ir dirbantis menininkas, gimęs 1985 m. Kazachijos Tarybų Socialistinėje Respublikoje. Jis tyrinėja infrastruktūras, technologijas ir ideologijas. Pastarosios menininko parodos – „Part of the Labyrinth“ (Göteborg International Biennial for Contemporary Art, 2019) ir „What if an image is presented next o a historical fact?“ (Tenthaus, Oslas, 2019).
Ainė Jacytė
Ayatgali Tuleubek
Benjamin Ismailov
H. A. Halpert
H.A. Halpert yra menininkė ir rašytoja gyvenanti Niujorke. Savo darbuose ji tyrinėja susidvejinimus, vertimus ir atsitiktinumus, kurių nėra.
Saulius Leonavičius
Vita Gelūnienė ir Ed Carroll
Malvina Jelinskaitė
Gediminas Jasinskas
Milan Babic, Eelke Heemskerk ir Jan Fichtner
Milan Babic yra Amsterdamo universiteto doktorantas. Eelke Heemskerk yra Amsterdamo universiteto politikos mokslų docentas. Jan Fichtner yra Amsterdamo universiteto politikos mokslų podoktorantūros stažuotojas.
Leo Goldsmith
Leo Goldsmithas yra Niujorke gyvenantis tyrėjas ir kuratorius, dirbantis eksperimentinių judančių vaizdų, dokumentinių filmų, žiniasklaidos ekologijų ir skaitmeninės kultūros sankirtoje.
Aldis Gedutis
Feliksas Bušas
Airi Triisberg
Airi Triisberg yra nepriklausoma kuratorė, rašytoja ir pedagogė, įsikūrusi Taline. Ją domina persidengiančios politinio aktyvumo ir šiuolaikinio meno praktikos, klausimai, susiję su lytimi ir seksualumu, liga / sveikata ir ne / įgalumu, saviorganizacijos ir kolektyvinės globos praktika, kova su nesaugiomis darbo sąlygomis.
Virginija Januškevičiūtė
Šiuolaikinio meno kuratorė, gyvenanti ir dirbanti Vilniuje.
Franziska Sophie Wildförster
Eglė Juocevičiūtė, Eglė Likaitė, Jolanta Marcišauskytė – Jurašienė
Ignas Krunglevičius
Ignas Krunglevičius (g. 1979 m. Kaune, Lietuva) šiuo metu gyvena ir dirba Osle. 2010 m. įgijo muzikos kompozicijos magistro laipsnį Norvegijos muzikos akademijoje. Nuo 2011 m. jis yra vienas iš menininkų parodų erdvės „Podium Oslo“ vadovų. Jo instaliacijose, videodarbuose ir skulptūrose dažnai derinamas garsas ir tekstas, kur jis tiria galios, ekonomikos, gamtos ir pasaulinės technologinės plėtros generuojamų egzistencinių tikrovių sąveikas.
Rainer Schönhammer
Rainer Schönhammer yra psichologijos profesorius Hallės Burg'o Giebichenstein'o aukštojoje meno mokykloje.
Rasa Kavaliauskaitė
Viktoria Draganova
Viktoria Draganova yra kuratorė ir rašytoja, gyvenanti Frankfurte prie Maino ir Sofijoje. Ji yra Sofijoje įsikūrusios projektų erdvės „Swimming Pool Projects“ (www.swimmingpoolprojects.org) steigėja ir vadovė.
Alda Eikevičiūtė ir Dmitrij Gluščevskij
Alda Eikevičiūtė yra semiotikė, fotografė, tyrinėjanti plastiškumą vizualiniuose diskursuose. Dmitrij Gluščevskij - semiotikas, kino apžvalgininkas. Šiuo metu rengia disertaciją, kurios dėmesio centre - prasmės sąlygų klausimas.
Ieva Petkutė
Anastasia Sosunova
Rasa Antanavičiūtė
Kate Palmer Albers
Vita Opolskytė
Vita Opolskytė - menininkė, kuratorė, tekstų autorė. Jaunųjų kūrėjų platformos "Kontr-Argumentas" įkūrėja. Meno vadovė Vilniaus Justino Vienožinskio dailės mokykloje. Dėsto Vilniaus dailės akademijoje.
Jogintė Bučinskaitė ir Goda Aksamitauskaitė
Weixian Pan
Weixian Pan yra NYU Šanchajaus interaktyviosios žiniasklaidos meno dėstytoja. Ji yra įgijusi kino ir judančių vaizdų studijų daktaro laipsnį Konkordijos universitete, Monrealyje.
Erika Grigoravičienė
Tess Thackara
Justina Augustytė
Maxine Sheets-Johnstone
Maxine Sheets-Johnstone yra eksperimentinės fenomenologijos tyrėja, analizuojanti žmogaus judesio svarbą bei kinestezijos ir sąmonės sąsają. Buvusi šokėja, Rudolfo Labano judesio teorijos ekspertė, šokio ir filosofijos daktarė, evoliucinės biologijos daktarė.
Aneta Rostkowska
Aneta Rostkowska yra kuratorė ir tyrinėtoja gyvenanti ir dirbanti Lenkijoje. Ji baigė de Appel kuratorinę programą Amsterdame ir šiuo metu dirba Bunkier Sztuki šiuolaikinio meno galerijoje, Krokuvoje.
Torbjørn Tumyr Nilsen
Ugnė Makauskaitė
Monika Janulevičiūtė
Monika Janulevičiūtė yra menininkė, dėstytoja ir grafikos dizainerė.
Hito Steyerl
Miglė Markulytė
Jaakko Pallasvuo
Jaakko Pallasvuo yra menininkas, šiuo metu gyvenantis Helsinkyje. http://www.jaakkopallasvuo.com/
Alejandro Alonso
Alejandro Alonso yra kuratorius ir rašytojas, para-institucinės šiuolaikinio meno ir tyrimų erdvės „fluent“ direktorius.
Annie Godfrey Larmon
Annie Godfrey Larmon yra rašytoja, redaktorė ir kuratorė gyvenanti Niujorke. Ji nuolat rašo tekstus žurnalui Artforum, o taip pat yra publikavusi tekstų tokiuose leidiniuose kaip Bookforum, Frieze, and MAY.
Audrius Šimkūnas
Viktorija Rybakova ir Goda Budvytytė
Menininkė Viktorija Rybakova ir grafikos dizainerė Goda Budvytytė, kartu kuria ir koloboruoja su meno institucijomis po vardu "laumes".
Žygimantas Kudirka ir CAConrad
Jussi Parikka
Kathleen Ditzig
Kathleen Ditzig yra kuratorė, tyrinėtoja ir rašytoja, gyvenanti Singapūre. Jos tyrimų laukas apima Šaltojo karo globalizmo problematiką bei Pietryčių Azijos, kaip kultūrinio regionio atsiradimo temą. Ji taip pat yra viena iš projekto offshoreart.co įkūrėjų.