„Titanikas” mugėje ArtVilnius’16

2016 m. birželio 8 d., Trečiadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt
Ona Juciute_Pilvas

2016 metais mugėje „ArtVilnius’16” VDA parodų salės „Titanikas” parengė jungtinę dviejų skulptorių – Viktorijos Damerell ir Onos Juciūtės instaliaciją iš jau esamų bei specialiai mugei sukurtų ir jos erdvei pritaikytų kūrinių. Savo kūryboje menininkės naudoja kasdienybėje aptinkamas medžiagas, vaizdinius, garsus ir jų pagalba generuoja racionalumu neaprėpiamas patirtis.

Onos Juciūtės skulptūra „Pilvas” yra apie gomurį, stemplę, skrandį ir žarnas. Ona niekada nematė savo pilvo vidaus, tik žino koks jausmas liežuviu liesti gomurį, keistą koridorių tarp vidaus ir išorės, pagal tai ir įsivaizduoja, kas yra giliau jos viduje. Skulptūra daroma iš medžio neatsitiktinai, ši medžiaga autorei panaši į žmogų tiek savo sandara : turi odą (žievę), plaukus (lapus), širdį (šerdį), kvėpuoja; tiek spalvomis ir pažeidžiamumu.

Viktorijos Damerell video kolekcija “dvigubi” pristato azartišką žvilgsnį į miesto gatvių gyvenimą. Menininkė dokumentuoja čia pat viešumoje tykančias mįsles, kuriose klaustukas nuo šiek tiek gluminančių praeivių siluetų nukrypsta į pačios autorės karštligiškas užmačias.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *