Skaitmeninės kūrybos paroda „Catch Harmony by the Tail“ Dailininkų sąjungos galerijoje

2016 m. liepos 28 d., Ketvirtadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt
studio-event

Liepos 29 d. (penktadienį) 17 val. Vilniuje, Dailininkų sąjungos galerijoje (Vokiečių g. 2), atidaroma skaitmeninės kūrybos paroda „Catch Harmony by the Tail“ (ang. Pagauk harmoniją už uodegos).

Vaizdingoje ir gausioje parodos kolekcijoje eksponuojami abstraktūs paveikslai ir skaitmeninė animacija, palydima lounge ir ambient muzikos garsų (garsas – Smooz Ambrosia, miksas – Dj Rissas). Parodos kūrėjai domisi harmonijos sąvoka, jos daugiabalsiškumu, sąsajomis mene ir moksle, reikšme žmogui.

Parodos rengėjai, meno studijos „Gekibana“ kūrybininkai, dalijasi mintimis apie būsimą parodą: „Apie ką galima kalbėti be galo? Apie gyvenimo prasmę, sielą, visatą ir mūsų vietą joje, apie šešėlius, kontūrus, spalvas ir harmoniją. Kaip išvengti banalumo tokiuose pokalbiuose? Galbūt, keičiant konkretybę į abstraktybę.

Kas yra abstrakcija? Tai melodija, įpinta harmonijos begalybėje, paslėpta joje užuominomis ir metaforomis, bet taip, kad vis tiek būtų atpažinta.

Kam mums reikalinga harmonija? Cheminė interpretacija suvokimo procesuose kažkuria prasme yra paprasta ir netgi primityvi. Mūsų aukščiausioji, gurmaniškoji nervinė veikla – „proto puota“ – ir natūralūs minčių trankviliantai yra tokie patys reikšmingi vystymosi mechanizmai kaip ir formulių ar lygčių įsisavinimas. Tai funkcijų rinkinys, naudojamas kuriant esminius principus, susijusius su žmogaus raida, tarpusavio ryšiais, bendravimu. Harmonija – tai dialektikos, logikos ir pažinimo vienovė.

Mūsų projektas – tai mėginimas įbristi į šiuos vandenis, o parodoje rodome, ką pavyko pasiekti“.

Parodos vyksmo metu bus rengiamos kūrybinės dirbtuvės ir edukaciniai užsiėmimai.

Paroda „Catch Harmony by the Tail“ Dailininkų sąjungos galerijoje vyks iki rugpjūčio 31 d.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *