Roberto Narkaus solo paroda „Sfinksas“ projektų erdvėje „Editorial“

2019 m. vasario 17 d., Sekmadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Iki kovo 3 d. projektų erdvėje „Editorial“ (Latako g. 3, Vilnius) veikia lietuvių menininko Roberto Narkaus solo paroda „Sfinksas“.

Vasarą keletą mėnesių praleidau Liverpulyje, toks keistas miestas, gyvenantis viltimi, kažkada regėjęs savo aukso amžių ir buvęs turtingiausias uostas Jungtinėje Karalystėje, beje – pirma ir paskutinė „Titaniko“ registracijos vieta. Šiandien Liverpulyje stipriai stimuliuojama bendradarbystės ir startuolių dvasia, tiesa, daugelis šių erdvių tuščios ir geresnės ateities pažadas vis atidedamas. Apsistojau dangoraižyje, dvidešimt pirmame aukšte, amerikiečių kompozitoriaus ir jo žmonos rašytojos bute, iš kurio matėsi nuostabi panorama, retkarčiais atplaukiantys kruiziniai laivai ir miesto ateities planai.

Mėgau vaikščioti po buvusių dokų rajoną, o labiausiai man patikdavo hangintiapleisto prekybos centro mašinų parkavimo aikštelėje. Pirmąkart mane ten pasitiko sulaukėję gatvės berniūkščiai iš greta esančios treilerių parko bendruomenės. Supratę, kad esu užsienietis, jie manęs paprašė pasakyti liverpuliškai „I am a sausage“ ir išsitraukę telefoną ketino nufilmuoti. Pasijutau svetimas, naivus ir prisiminiau savo vaikystę Justiniškėse. Visai nesusidraugavome. Velniop juos. Jie dar nežino, kad po to, kai aš išvyksiu, netrukus atvažiuos buldozeriai, nugriaus jų pašiūres, o čia bus kūrybinių industrijų hubas.

Aikštelė buvo jauki, apsupta peraugusių ir į džiungles panašėjančių gyvatvorių, kurios saugojo nuo greta besitiesiančios gatvės triukšmo. Voliojosi vežimėliai, įvairūs rakandai, klozetas, metro dydžio butaforinis kompasas, sportbačiai. Tačiau ilgiausią šešėlį ant aikštelės metė iš tvoros išaugantis outdooras. Ant jo sluoksniais, metai iš metų, buvo klijuojamos vis naujos reklaminės kampanijos, tačiau kartais tuos sluoksnius reikėdavo nulupti ir viską pradėti iš naujo. O senuosius banerius, suplėšius it bloga menančias nuotraukas, buvo galima palikti krūmuose, kur aš jas ir radau. Susikroviau į vieną iš vežimėlių, parstūmiau namo, išsikviečiau pagal skelbimus rastą kurjerį, tiesa, atvažiavo autobusiukas tamsintais langais, kuriame kartu su daiktais namo keliavo ir pavargę tautiečiai.

Vilniuje išskleidžiau šiuos skutus ant studijos grindų ir popieriaus peiliuku išpjausčiau figūras, galbūt panašias į Egipto piramidžių piešinius, kurių nemačiau, nes kai prieš daug metų buvau Egipte, filmavome reklamą, ir beveik visą laiką praleidau viešbutyje.

Parodos lankymas:
V 16.00–18.00;
VI, VII 14.00–16.00.
Arba susitarus +37065654249

Vasario 22 d. parodoje galima bus sutikti ir patį menininką, kuris gyvai pristatys savo solo parodą ir naujausius kūrinius joje.

Roberto Narkaus parodą patogu aplankyti nemokamu Vilniaus autobusu SU-MENĖK, kuris kursuos visus vasario savaitgalius ir pasiūlys maršrutą po 17 šiuolaikinio meno galerijų bei muziejų (Vilniaus šiuolaikinis menas autobusu Su-Menėk).

Roberto Narkaus paroda Sfinksas projektų erdvėje Editorial, 2019

Robertas Narkus, Taurė, 193×124, popierius, klijai, 2019

Robertas Narkus, Master, 243×300, popierius, klijai, 2019

Robertas Narkus, Thank you for the hospitality, 103×125, popierius, klijai, 2019

Roberto Narkaus paroda Sfinksas projektų erdvėje Editorial, 2019

Robertas Narkus, Pradžių pradžia, 240×243, popierius, klijai, 2019

Roberto Narkaus paroda Sfinksas projektų erdvėje Editorial, 2019

Roberto Narkaus paroda Sfinksas projektų erdvėje Editorial, 2019

Robertas Narkus, Amfora, 205×97, popierius, klijai, 2019

Robertas Narkus, Be pavadinimo, 171×104, popierius, klijai, 2018

Žuvys žiemą būna dugne, 145×103, popierius, klijai, 2019

Roberto Narkaus paroda Sfinksas projektų erdvėje Editorial, 2019

Roberto Narkaus paroda Sfinksas projektų erdvėje Editorial, 2019

Nuotraukos: Robertas Narkus, Editorial

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *