Projekto „Mediaramos“ paroda galerijoje „Atletika” ir FAMM erdvėje „Entity“

2023 m. kovo 21 d., Antradienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Iki kovo 25 d. kultūros komplekse SODAS 2123 (Vitebsko g. 21, Vilnius) įsikūrusiose galerijoje „Atletika” ir FAMM erdvėje „Entity“ veikia Vilniaus dailės akademijos Fotografijos, animacijos ir medijų meno katedros pristatomos MEDIARAMŲ ekspozicijos ir projekto „Trys judančio vaizdo dešimtmečiai: 1996—2023 m. videokūrinių rinktinių retrospektyva“ paroda. 

MEDIARAMOS — tai per kelias erdves nusidriekusios vaizdų, garsų, objektų, žodžių, judesių panoramos, kuriomis bandoma aprėpti ir aktualizuoti jau ketvirtį amžiaus VDA Fotografijos, animacijos ir medijų meno katedroje kuriamą aparatinių medijų meną. Meno kūrinių paroda — projekto ašis, apie kurią sukasi ir kurią supa kiti renginiai ir įvykiai: performansai, paskaitos, skaitymai, klausymai, kūrybinės-edukacinės dirbtuvės, judančio vaizdo rinktinių retrospektyva, mokslinis-praktinis simpoziumas ir menininkų prisistatymai (artist talk).

MEDIARAMŲ retrospektyvinėje ekspozicijoje galerijoje „Atletika“ ir VDA parodų salės „Titanikas“ II aukšte atidengiama tik nedidelė praėjusio laiko peizažo dalis. Ankstyviausių radinių trapūs, pažeidžiami analoginiai „kūnai“, priklausomi nuo fizinių laikmenų, bei vėlyvesnių nedylantys skaitmeniniai paviršiai nurodo į medijų prigimtį ir nepaliaujamas technologines transformacijas, kurios įtakoja aparatinių medijų meną ir tikrovę. Šį kontekstą papildo kūriniai, susiję su institucinės (savi)refleksijos, vietos, subjekto ir aplinkybių klausimais.

Naujausių kūrinių ekspozicija VDA parodų salės „Titanikas“ I aukšte atveria peizažą, kuriame galima nujausti ateitį. Šioje neapibrėžtos galios teritorijoje tarpsta amorfiški, fluidiški, nestabilių paviršių skaitmeniniai „kūnai“, nurodantys į tai, kad klausimai apie dominavimą ir technologinių medijų įtaką mūsų gyvenimams ir aplinkai galimai dar neišsemti.

Monikos Kalinauskaitės tekstas apie MEDIARAMŲ parodą:
tinyurl.com/mediaramos

Paroda galerijoje „Atletika“ veikia 2023/03/04 – 25, III-V 16:00-19:00, VI 13:00-17:00.

Adresas Vitebsko g. 21, Vilnius.

MEDIARAMŲ projekto kuratorė: Irma Stanaitytė-Bazienė

Ekspozicijos „Atletikoje” kuratorės: Irma Stanaitytė-Bazienė, Laura Stasiulytė Gudaitė

Renginių programos FAMM erdvėje „Entity“ kuratoriai: Viktorija Balkutė, Dovydas Černiauskas, Natalija Lokcikaitė, Julija Kuprijaškinaitė

Projekto vizualinio identiteto kūrėjas: Dovydas Černiauskas

Menininkai galerijoje Atletika: Ramunė Bartusevičiūtė, Dainius Gasparavičius, Rudolfas Levulis, Aurelija Maknytė, Matas Petkūnas, Inga Raubaitė, Vilma Šileikienė, Vygandas Šimbelis (Das Vegas).

Judančio vaizdo rinktinių retrospektyvos kuratorė: Irma Stanaitytė-Bazienė

Judančio vaizdo rinktinių sudarytojai: Arturas Bukauskas, Eglė Davidavičė, Jurij Dobriakov, Audrius Mickevičius, Gerda Paliušytė, Irma Stanaitytė-Bazienė, Gintaras Šeputis, Gintarė Valevičiūtė-Brazauskienė, Margarita Valionytė, Sonata Žalneravičiūtė

MEDIARAMŲ projekto organizatorius – VDA Fotografijos, animacijos ir medijų meno katedra. Paroda galerijoje „Atletika“ organizuojama kartu su Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

LTMKS veiklas finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė. Pagrindinis informacinis partneris 15min.

Fotografijos: Laurynas Skeisgiela

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *