Programa „Atvira erdvė” ieško norinčių kurti miesto viešose erdvėse!

2022 m. vasario 3 d., Ketvirtadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Menų spaustuvės programa „Atvira erdvė” skelbia 2022 metų paraiškų priėmimą! Šiais metais ši programa sieks prisidėti prie šiuolaikinio gatvės teatro vystymosi Lietuvoje, todėl Lietuvos kūrėjai, turintys idėjų ir norintys kurti miesto viešosiose erdvėse, kviečiami teikti paraiškas! 

Beveik du dešimtmečius, Menų spaustuvės inicijuotoje programoje „Atvira erdvė” save išbandė ir savo kūrinius platesnei auditorijai pristatė ne tik mokslus bebaigiantys scenos menų studentai, tačiau ir pirmuosius žingsnius meno pasaulyje žengiantys režisieriai, choreografai bei dramaturgai. Praėjusiais metais ši programa buvo dedikuota šiuolaikiniam cirkui ir vasarą bei rudenį scenos menų mylėtojams buvo pristatyti du šios programos laimėtojų darbai: „Kanta Company” pristatė darbą – „107 Ways to Deal with Pressure”, o jungtinė šiuolaikinio cirko kūrėjo Kontantin Kosovec, eksprerimentinės muzikos kūrėjo – FUME bei išskirtinių apšvietimo ir scenografijų autorius Arvydas Buinauskas, pristatė darbą – „Endurance”.

Šių metų programa skirta kitam, Menų spaustuvės kuruojamam žanrui – gatvės teatrui, o laimėję projektai turės galimybę ne tik savo darbą plačiai auditorijai pristatyti viešose Vilniaus miesto erdvėse, tačiau ir pasirodyti tarptautiniame gatvės teatro festivalyje – SPOT, kuris vyks liepos 7-10 dienomis!

Belaukiant „Atviros erdvės” paraiškų, vasario 9 dieną, Menų spaustuvė kviečia diskusiją – „Kaip kurti viešose erdvėse?”, kurioje su visais norinčiais teikti paraiškas bei visais besidominčiais kūryba viešose erdvėse, savo patirtimis dalinsis: choreografė, šokėja, šiuolaikinio šokio ir muzikinių spektaklių režisierė, kuri nuolat tyrinėja naujus žanrus ir formas – Agnija Šeiko, taip pat savo kūrybine patirtimis dalinsis dvi socialiai aktyvios ir aktyviai socialios choreografės, nevengiančios ginti socialinių mažumų, savo įsitikinimų ir laisvės, šiuolaikinio šokio meno organizacijos „Be kompanijos” įkūrėjos – Agnietė Lisičkinaitė bei Greta Grinevičiūtė, o taip pat kompozitorė Agnė Matulevičiūtė ir Edvinas Kopcevas, kurie prieš kelis metus festivalyje SPOT pristatė interaktyvų garsinį pasivaikščiojimą – „Sound(e)scape”.

Visus besidominčius kūryba viešose miesto erdvėse, kviečiame registruotis į renginį, čia: https://bit.ly/AE_kaipkurtiviešoseerdvėse

Plačiau apie programą „Atvira erdvė”, čia: https://bit.ly/AtviraErdvė_2022

Daugiau: menuspaustuve.lt

Menų spaustuvės programą „Atvira erdvė” remia: Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *