.
2014    05    26

Povilo Ramanausko paroda „Horizontai“ galerijoje „si:said“

artnews.lt

Povilas Ramanauskas, ''Horizontas'', fragmentas

Gegužės 30 d., penktadienį, 18.00 val. galerijoje „si:said“ (Galinio Pylimo g. 28, Klaipėda) atidaroma tapytojo Povilo Ramanausko paroda „Horizontai“.

P. Ramanausko kūryba varijuoja nuo tradicinės tapybos suvokimo ribų iki dvimatės ir trimatės tapybos, kuri yra  dažnai papildoma, pratęsiama, tapybiniais objektais, tapybine instaliacija. Menininką domina tapybos ir kitų medijų ryšiai: kur yra tapyba, kur jau tapyba nebegalėtume įvardinti, taip plečiant tapybos suvokimo ribas. P. Ramanauskas svarsto apie pačią tapybą iš esmės, apie šviesą, tapybinius santykius ir skirtingus materijų paviršius. Dvimatė tapyba prasitęsia, ištįsta erdvėje, parodoje į  estetinę visumą.

Naujausioje parodoje Povilo Ramanausko horizontas esti tikslo, siekiamybės, praeities ir ateities simbolis. Šiuo atveju, jauno kūrėjo, menininko, tapytojo svarstymas apie pasirinktą kelią, būties įprasminimą per kūrybą yra išreiškiamas per šį ženklą – horizontą. Kūrinį „Horizontas“ sudaro pagrindinės tapyboje naudojamos medžiagos: medis, drobė, aliejiniai dažai, potėpis, šviesa. Kūrėjas kvestionuoja tapybos galimybių ribas. Pasak filosofo Arvydo Šliogerio, „<…> bet kokios pirminės duoties galimybės sąlyga yra horizontas, lemiantis tai, kad žmogus yra horizonto būtybė.“

Povilas Ramanauskas (g. 1987) 2012 m. įgijo tapybos magistro laipsnį VDA Kauno dailės fakultete, taip pat studijavo 2009–2010 m. Mačeratos dailės akademijoje, Italija. Parodose dalyvauja nuo 2006 m., nuo 2011 m. kuruoja parodas. Gyvena ir kuria Kaune.

Paroda veiks iki liepos 6 d.