Peržiūra ir diskusija su N. Mileriumi apie apokalipsę kine Meno Avilio Mediatekoje

2014 m. rugsėjo 30 d., Antradienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

La_jetee

Spalio 2 d., 19 val. Meno Avilio Mediatekoje (Mokytojų namai, Vilniaus g. 39, II aukštas) vyks susitikimas su filosofu Nerijumi Mileriumi, kurio metu vyks Chriso Markerio filmo „La Jeteé“ peržiūra ir diskusija apie apokalipsės reiškinį kine.

Šiais metais išleista Nerijaus Mileriaus monografija „Apokalipsė kine. Filosofinės prielaidos“. Knygoje mezgamas tarpdisciplininis dialogas tarp kino ir filosofijos, tiriamąjį žvilgsnį nukreipiant į apokalipsę kine.

Plėsdamas žanrinius ir regioninius dėmenis N. Milerius dėmesį atkreipia ir į Europos, Azijos šalių, ir į holivudinius blockbusterius bei nekonvencinį kiną. Chriso Markerio „La Jeteé“ būtent ir priskirtinas pastarajam. Tai – nepamirštamas 1962 metų mokslinės fantastikos filmas, sudėliotas iš fotografijų.

Renginys atviras! Laukiame visų susidomėjusių.

Spalio 21 d. 18 val. įvyks Nerijaus Mileriaus knygos „Apokalipsė kine. Filosofinės prielaidos“ pristatymas akademinėje aplinkoje – Vilniaus universitete, 201 auditorijoje. Jo metu kalbės ne pats autorius, bet kitų sričių specialistai: filosofas Gintautas Mažeikis, režisierė Giedrė Beinoriūtė, menotyrininkė Agnė Narušytė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *