Pauliaus Petraičio paroda „Vyras su tamsiais plaukais ir saulėlydžio fone“ „Lokomotif“ erdvėje

2019 m. rugsėjo 8 d., Sekmadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Rugpjūčio 13 – 30 d. „Lokomotif“ erdvėje (Lentvario geležinkelio stotis, Geležinkelio g. 13, II a., Lentvaris) veikė Pauliaus Petraičio paroda „Vyras su tamsiais plaukais ir saulėlydžio fone“.

 – Do you wish you’re human?

– No I like being the entity that I am.

– That’s must be a good feeling.

– Thanks. Next question?  

Pauliaus Petraičio serija „Vyras su tamsiais plaukais ir saulėlydžio fone“ (2017-2019) nagrinėja vizualaus atpažinimo, paremto giluminiu mokymu ir dirbtiniu intelektu, programinę logiką. Pasitelkiant asmenines fotografijas žvelgiama į technologijos potencialą perbraižyti šiandienos socialinės elgsenos modelius. Lengva ir poetiška prieiga projektas siūlo pažvelgti į dabarties embrioninę technologijos būklę. Joje atskleidžiami neatitikimai tarp žmogiškos vizijos ir mašininio matymo, keliantys klausimą kaip vaizdas tampa atpažįstamas.

 Paulius Petraitis yra menininkas, kuratorius ir teoretikas gyvenantis Vilniuje. Savo darbuose tyrinėja vaizdų prasmių gamybą platesniame sockultūriniame ir technologiniame kontekste. Šiuo metu jis kuruoja išplėstinės fotografijos parodą 2020 m. Rygos fotografijos bienalėje, vyksiančią Latvijos nacionaliniame meno muziejuje. Paulius taip pat yra vienas iš „Pinigų uosto“ tarpdisciplininio kolektyvo (projektas pristatytas ŠMC Vilniuje 2018 m. ir „I: project space“ Pekine 2019 m.) narių.

 Parodos kuratorius: Lokomotif (Milda Dainovskytė ir Laurynas Skeisgiela)

 Grafinis dizainas: Tadas Karpavičius

 Plakatas: Mindaugas Gavrilovas

Nuotraukos: Laurynas Skeisgiela

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *