Paskutinis videoreportažas iš dešimtečio parodos „Lietuvos dailė: 2000-2010“ ŠMC

2010 m. 18 lapkričio d., Ketvirtadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Šiuolaikinio meno centre pasibaigusi paroda „Lietuvos dailė: 2000-2010“, sukėlusi tiek viešų ir asmeninių diskusijų, aistrų ir būtinybę dar kartą šaltai  permąstyti pačios institucijos vietą ir vaidmenį Lietuvos meno scenoje bei jau anekdotu tapusio autentiško „dailės“ termino vartojimą, yra per svarbi, kad ateityje išliktų tik šios polemikos pavidalu. Juk kita paroda įvyks tik po dešimties metų. Galbūt ji jau nesivadins „dailės“ paroda (arba tyčia taip vadinsis), galbūt jau nebebus Artnews.lt, o gal atvirkščiai – pakviesime skaitytojus „gyvai“ pasivaikščioti po ekspoziciją mūsų paruoštame 3 D videoreportaže.

Kaip ten bebūtų,  šiandien turime Evaldo Janso, vieno iš „Lietuvos dailė: 2000-2010“ dalyvių, parengtą video pasakojimą, kuriame greta kuratorių pristatomos institucijų pozicijos išvysime ir meno kritikės ir kuratorės Laimos Kreivytės kritines pastabas, vainikuojančias visą su šia paroda susijusį nuomonių debesį.

Šį videoreportažą skiriame tiems, kurie nespėjo parodoje apsilankyti, tėvams, gyvenantiems ne Vilniuje ir tiems lietuviams užsienyje, kurie svetimos kultūros glėbyje vis dar prisimena savo pirmųjų susitikimų su menu vietas, paliktas Lietuvoje.

Komentarai

  1. a

    Anglickaites darbas apie graffiti? Matt McCormick’o “The Subconscious Art of Graffiti Removal” tiek festivaliu apkeliaves darbas. zr. youtube

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *