Paroda „BOD. Tibetas“ VDA „Krematoriumas | Meno krosnys“ erdvėse

2019 m. 4 kovo d., Pirmadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Kovo 8 d., penktadienį, 17 val. VDA parodų erdvėse „Krematoriumas | Meno krosnys“ (Maironio g. 6, Vilnius (senųjų rūmų II kiemas)) atidaroma grupinė paroda „BOD. Tibetas“. Kuratorius: Vidas Poškus.

1959 metų kovo 10 dieną Tibete prasidėjo nacionalinis sukilimas prieš šią kalnų šalį okupavusią komunistinę Kiniją. Ginkluotas pasipriešinimas baigėsi sukilėlių pralaimėjimu ir Tibeto dvasinio lyderio bei politinio vadovo Dalai Lamos XIV (Jo Didenybės Tenzino Giatso pasitraukimu į kaimyninę Indiją. Bet ar buvo pralaimėta prieš smurtą, agresiją, melą, apgaulę?

Minint 60-ąisias šių įvykių metines ir moraliai palaikant savo laisvės taikiomis priemonėmis iki šiol siekiančią tibetiečių tautą , 2019 metų kovo 8 dieną Vilniaus dailės akademijos ekspozicinėje erdvėje „Krematoriumas / meno krosnys” rengiama paroda “BOD (Tibetas)”.

Parodos pavadinimas BOD tibetietiškai reiškia pačios šalies – Tibeto pavadinimą. Tad pagrindinė parodos idėja yra skirta Tibeto šaliai ir laisvę mylinčiai tibetiečių tautai. Iš menininkų tikimasi ne tik tiesioginio politinio įvykio ar kultūrinio fenomeno (kalbame apie savitą tibetiečių kultūrą, įkvėpusią jau ne vieną Vakarų ir konkrečiai Lietuvos menininkų ir kultūrinininkų generaciją – šiame kontekste paminėtini Jurgos Ivanauskaitės ar Pauliaus Normanto vardai) iliustravimo, bet asmeninių pamąstymų kalnų ir laisvės, Budos ir tradicijų, smurto ir taikaus pasipriešinimo temomis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *