Suomių menininkės Eijos-Liisos Ahtilos video kūrinys „Galimybė meilei“ NDG

2021 m. liepos 22 d., Ketvirtadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Nuo liepos 31 d. Nacionalinė dailės galerija pristato suomių menininkės Eijos-Liisos Ahtilos video kūrinį “Galimybė meilei”.

Eija-Liisa Ahtila – viena labiausiai žinomų Suomijos menininkių – išgarsėjo paskutiniaisiais XX a. metais savo meditatyviomis, įtraukiančiomis videoinstaliacijomis, kuriose susipina realybė ir fikcija. Savo ankstyvuosiuose kūriniuose Ahtila analizavo sudėtingas moterų patirtis, susijusias su paauglystės branda, santykiais šeimoje, psichikos sveikata ir mirtimi.

Vėlyvesniuosiuose savo darbuose menininkė išplėtė savo temų lauką, tyrinėdama žmogaus mąstymo struktūras postkolonializmo, posthumanizmo ir religiniuose kontekstuose. Pastarąjį dešimtmetį kurdama videomeną ji siekia atitolti nuo antropocentrizmo ir, pasitelkusi judantį vaizdą, perteikti aktualius aplinkos pokyčius klimato kaitos, perdėto vartojimo ir masinio rūšių išnykimo amžiuje.

Vėlyviausiame kūrinyje “Galimybė meilei” (2018) yra apmąstoma galimybė pajusti empatiją ir meilę kitoms gyvybės formoms. Šiame kūrinyje dėmesys sutelkiamas į žmogiškas emocijas, kurios galėtų mums padėti stumtelėti į šalį įprastas hierarchines struktūras ir paskatinti geriau suprasti ir pajusti kitas gyvybės formas. Čia apmąstoma šių emocijų kilmė, svarstoma, kaip jas atpažįstame ir kaip suprantame jų vaidmenį visame gyvajame pasaulyje.

Organizatorius LNDM Nacionalinė dailės galerija

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba

Rėmėjai: Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje, Frame šiuolaikinio meno fondas Suomijoje, Suomijos ambasada Vilniuje, Suomių institutas Estijoje, Pro AV Saarikko Oy, Exterus, Fundermax, Best Western

Informaciniai rėmėjai: lrytas.lt, Media Traffic

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *