.
2014    12    14

Mirosław Bałka ir Kasia Redzisz paskaita apie bendrą projektą „Otwock" NDG

artnews.lt

Otwock_wjazd

Rupert ir Lenkijos institutas Vilniuje kviečia į menininko Mirosław Bałka ir kuratorės Kasia Redzisz paskaitą, kurioje jie pasakos apie savo bendrą projektą „Otwock”, tirianti ryšius tarp meno, vietos ir lokalumo. Projektą jie aptars Miroslaw Bałka kūrybos kontekste ir pristatyts jame taikomus kuratorinius metodus. Po pristatymo numatoma vieša diskusija.

Paskaita įvyks ketvirtadienį gruodžio 18 d. 18 val. Nacionalinės dailės galerijos auditorijoje.

„Otwock” projektas apibūdinamas kaip vieta, turinti dvigubą prasmę. „Otwock” nurodo į skulptoriaus Mirosław Bałka gimtinę ir jo vaikystės namus, dabar virtusius menininko studija. Šis virsmas menininką paskatino reflektuoti ryšius tarp meno kūrinio ir vietos, kurioje jis atsiranda. Gimtasis miestelis tapo išplėstu kūrybos lauku. „Otwock” yra subjektyvaus vietos aprašymo pratimas. Kviečiami menininkai, kuratoriai ir rašytojai dirba su vietoje randamais kontekstais. Su „Otwock” jau yra dirbę šie menininkai: Lara Almarcegui, Marc Camille Chaimowicz, Tacita Dean, Jos de Gruyter ir Harald Thys, Katharina Marszewski, Anna Molska, Charlotte Moth, Błażej Pindor, Luc Tuymans ir Aleksandra Waliszewska.

Menininko  Mirosław Bałka darbai ne kartą eksponuoti tarptautinėse parodose, tarp jų: „Documenta” Kaselyje bei Venecijos, San Paulo ir Sidnėjaus bienalėse. 2009 m. jis pristatė projektą „How It Is” kaip „Unilever Series” dalį Tate Modern muziejaus Turbine salėje Londone. Jo darbų yra įsigiję muziejai visame pasaulyje: „Tate Modern” Londone, „Van Abbenmuseum” Eidhovene, „MOCA” Los Andžele, „SFOMA” San Franciske, Čikagos meno institutas ir kiti.

Kasia Redzisz yra meno istorikė ir kuratorė. Nuo 2014 m. spalio ji paskirta vyriausiąja kuratore „Tate” Liverpulyje. Iki tol ji dirbo su šiomis „Tate Modern” parodomis: „Alighiero Boetti: Game Plan” 2012 m., “William Klein + Daido Moriyama” 2012 m., Mira Schendel 2013 m. ir „Alibis: Sigmar Polke 1963-2010” 2014 m. Ji taip pat dirbo su Ai Weiwei projektu “Sunflower Seeds” Turbine salėje. Kasia Redzisz taip pat yra tekstų apie šiuolaikinį meną autorė, reguliariai publikuojama žurnale „frieze”.

Renginį organizuoja Rupert kartu su Lenkijos institutu Vilniuje.