Menų festivalį BE STOGO 2014 lydintis projektas (META)MONUMENTAI skelbia kvietimą menininkams

2014 m. gegužės 9 d., Penktadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt
IMG_0193

Menų festivalio BE STOGO 2014 lydintis projektas (META)MONUMENTAI, vyksiantis šių metų birželio mėnesį, kviečia sudalyvauti įvairių disciplinų menininkus ir kūrėjus (amžius neribojamas).

Formuojant savo gyvenamąją aplinką vyksta nuolatinis procesas. Žmogus pagal poreikius įleidžia naujus objektus, turinčius funkcinę ar estetinę reikšmę, koreliuojančią su to meto reikmėmis. Objektais žmogus įprasmina savo būtį, buitį, palieka žymenį sau ir ateitiems kartoms, generuoja kolektyvinę atmintį (kintantį visuomenės praeities įsivaizdavimą).

Laikui bėgant, objektai kinta savaime arba per žmogaus fizinę veiklą. Objektai praranda savo numatytą fizinę pateiktį dėl laiko ženklų ar žmogaus griaunančios veiklos, o vizualusis, numatyto konteksto aktualumas nyksta keičiantis aplinkai ir kartoms, tad jie dažnai lieka tarsi įstrigę laike, nebeturintys tiesioginio ryšio su aplinka per savo pirminę reikšmę, tampa kasdienybėje įprastu, tačiau tik pusiau užfiksuojamu objektu.

Projekte (META)MONUMENTAI numatoma pasitelkus įvairias menines priemones dekonstruoti, rekonstruoti, transformuoti įvairios būklės Kauko alėjos ir Kauno viešosios bibliotekos parko objektus (monumentus – skulptūras, paminklus, fontanus) turint omenyje jų pirmines reikšmes ir pasiūlant naują jų perskaitymo būdą. Objektai taps instaliacijomis, performansų ir garso meno pasirodymo dalimis, viešojo skaitymo herojais, plenero subjektais ir taip toliau.

Projektu siekiama permąstyti esamus objektus, įaugusius į minimą aplinką; išskaityti jų vaidmenį kasdienybės vaizdo formavime; atverti naujus objektų perskaitymo būdus, suvokiant jų pirmines intencijas; žiūrovus paversti kritiškais dalyviais; įlieti sukurtus objektus į formuojamą Kauko alėjos ir apylinkės viziją.

Projektą (META)MONUMENTAI lydės: teorinis tyrimas apie monumento kaip objekto reprezentacijos kaitą; leidinys, pristatysiantis projekto dalyvius ir jų (meta)monumentus; Paskaita-ekskursija, nagrinėsianti (meta)monumentus.

Norinčius dalyvauti prašome iki gegužės 18 d. elektroniniu paštu art@vibefabrik.lt atsiųsti laisvos formos paraišką, kurioje turi būti:

—Paraiškos teikėjo ir dalyvių (jeigu yra daugiau) vardai, pavardės ir kontaktai
—Idėjinis paraiškos aprašas iki 2 psl.
—Idėjos konkretizacija: eskizai, garso pasirodymo ar viešojo skaitymo teksto ištrauka ir kita
—Techniniai idėjos išpildymo reikalavimai
—Numatytas biudžetas
—Papildomi nurodymai, jei yra (ar reikės savanorių ir kita).

Komentarai

  1. Aiste

    WOW!kaip gaila ,kad duota taip mazai laiko ir taip velai atsitiktinai suzinojau;( sioje vietoje praleidau visa savo gyvenima +13 metu Jungtineje Karalysteje.Ideju turiu pilna!!!!
    Gaila ,kad vel bus eilini karta nuplauti pinigai—–eilinis pasikapstymas smelio dezeje–deja nepaliekantis nei VERTES,nei PASIKEITIMU—–kurie yra taip reikalingi siai nuostabiai teritorijai–net Smetonos laikais tai buvo Pasauliniu Parodu paviljonai;) WELL WELL ,,<<

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *