Marytės Dominaitės paroda „ReVizija“ galerijoje „Meno niša“

2015 m. kovo 2 d., Pirmadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

gureviciene

Kovo 5 d., ketvirtdienį, 18 val. galerijoje „Meno niša“ (J. Basanavičiaus g. 1/13, Vilnius) atidaroma Marytės Dominaitės paroda „ReVizija“.

Marytė Dominaitė, lietuvių juvelyrikos ir metalo meno scenoje daug kam žinoma kaip Marytė Gurevičienė – viena aktyviausiai veikiančių menininkių. Nuolatinė emalio bienalių dalyvė, menininkų simpoziumų organizatorė, tarptautinių juvelyrikos konkursų žiuri narė, madų šou dalyvė, daugelio žymių moterų papuošalų kūrėja, edukacinių emalio meno užsiėmimų vadovė. Tačiau, kaip dažnai būna, aktyvi veikla išblaško kūrinius po grupines parodas, konkursai ir žiuri komisijos veja vienas kitą… Tačiau asmeninės parodos iki šiol tebuvo tik dvi. Todėl Marytei Dominaitei pagaliau atėjo metas atsigręžti atgal – į praėjusį laiką, pažiūrėti, kas jame buvo svarbiausia, atsirinkti etapinius kūrinius ir pristatyti savo gyvenimo ReViziją.

Talino dailės institutą baigusiai autorei visuomet pakluso ir sidabras, ir stiklas, ir emalis, ir pastelė. Ir brangieji metalai bei akmenys. Be to, Marytė Dominaitė visada išsiskyrė ypatingu erdvės pojūčiu ir polinkiu į instaliaciją; jos kūriniams reikalinga erdvė, jie konceptualūs ir originaliai pateikti. Dabar autorė, perkračiusi kūrybinį bagažą, pristato svarbiausius savo gyvenimo kūrinius. Tokius, kurie buvo tarsi kertiniai akmenys pačiai autorei. Kuriuos pastebėjo ekspertai, kuratoriai, žiuri komisijų nariai ir žiūrovai. Tokius, kuriais autorė didžiavosi ir tebesididžiuoja ir kurie, kiekvienas savaip, pasuko Marytės Dominaitės kūrybos vagą kita kryptimi, atskleisdami vis naują kūrybinę viziją.

Pastelės, emaliai, objektai iš stiklo ir sidabro bei papuošalai iš gintaro ir sidabro dabar iškilmingai užlipa ant menininkės sukurtų pakylų ir iš naujo prisistato publikai. Tai peržiūra – revizija, kuri sėkmingai kuria būsimų idėjų viziją.

Marytės Dominaitės paroda ReVizija vyks 2015 m. kovo 5-21 d. galerijoje „Meno niša“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *