Liudo Parulskio paroda „1993.06.29“ projektų erdvėje „Sodų 4“

2017 m. kovo 30 d., Ketvirtadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Liudas Parulskis

Balandžio 5 d. 18 val. projektų erdvėje „Sodų 4“ (Sodų g. 4, Vilnius) atidaroma Liudo Parulskio paroda „1993.06.29“.

 Šia paroda Liudas Parulskis bene trečiąjį kartą bando suvesti asmenines sąskaitas su mažosios architektūros šedevru – kiosku. Pirmą kartą jis tai darė 1998–aisiais sukurdamas kūrinį „Opera“ iš ciklo „Vakarinis Vilnius“. Vėliau kiosko išklotines jis įdėjo į knygą „Barokas ir betonas“, taip pasiūlydamas skaitytojui pačiam pasistatyti šio komercijos pradžiamokslio ir architektų siaubo maketą. Dabar, imdamasis to paties siužeto, Parulskis žengia toliau, atkurdamas ir perkonstruodamas savo asmeninę patirtį.

Žiūrovui jis pristato vieną konkrečią dieną, kurią Lietuvoje vis dar galiojo laikinieji pinigai talonai bet jau buvo pasirodžiusi ir nauja valiuta litai. Trumpas pokalbis tarp dviejų kioskų darbuotojų sugrąžina į tą laiką, kai sąjūdis ir laisvė dar tvyrojo ore, kuomet iš sovietmečio išbridusio vietos gyventojo buitį apibrėžė grupių „Rondo“ ir „Metallica“ muzika, baisios šukuosenos, populiariai vadintos „sporto rūmais“, „kožos“, „maikutės“ su Džordanu, taip pat reketas ir naujųjų verslininkų kelionės į Turkiją ir Lenkiją. Tai toli gražu nebuvo vizualiosios estetikos aukso amžius, tačiau ten smagu sugrįžti, kad suprastum savo pradžią.

Liudas Parulskis yra tarpdisciplininis menininkas, gyvenantis ir kuriantis Vilniuje. 1995–aisiais jis baigė architektūros studijas Vilniaus dailės akademijoje. Nuo 1989–ųjų dalyvauja parodose Lietuvoje, Lenkijoje, Prancūzijoje ir kitur. Nuo 1990–ųjų Parulskis kuria komiksus. 2016–aisiais buvo išleistas jo foto manipuliacijų albumas „Barokas ir betonas“. Menininkas savo kūryboje dažnai pasitelkia foto manipuliacijas, perkurdamas įprastą aplinką ir sukurdamas savo architektūrinę miesto viziją.

Rokas Dovydėnas yra tarpdisciplininis menininkas, gyvenantis ir kuriantis Vilniuje. Nuo 1994–ųjų jis dalyvauja parodose ir nuo 1999–ųjų kuruoja jas. Šiuo metu Dovydėnas dirba Lietuvos edukologijos universitete bei studijuoja dizaino doktorantūrą Vilniaus dailės akademijoje. Dovydėnas tiria pasikartojimą, tiražavimą ir falsifikavimą mene.

Paroda veiks iki balandžio 14 d.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *