.
2014    06    13

Latvių jaunosios fotografų kartos atstovų fotografijų paroda „Vietos pojūtis“ „Prospekto fotografijos galerijoje“

artnews.lt

Birželio 19 d., ketvirtadienį, 17.30 val. „Prospekto fotografijos galerijoje“ vyks žymiausių šiandienos latvių jaunosios fotografų kartos atstovų, Arnis Balčus, Alnis Stakle ir Reinis Hofmanis, fotografijų parodos atidarymas. Įžanga į pažintį su nūdienos Latvijos fotografija taps Arnio Balčaus paskaita „Šiuolaikinė Latvijos fotografija“ meno mugėje „ArtVilnius“ birželio 18 d., trečiadienį, 15 val.

Arnis Balčus, Reinis Hofmanis ir Alnis Stakle Latvijos peizaže ieško ženklų, charakterizuojančių jų namus. Peizažas susideda iš natūralių ir kultūrinių (dirbtinių) elementų sąveikaujančių vienas su kitu. Šioje sąveikoje atsiranda vietos pojūtis, kurį autoriai stengiasi atskleisti savo darbuose.

Alnis Stakle serijoje „Not Even Something” (Net ne kažkas) fotografuoja naktinius nepažymėtus žemėlapyje Daugpilio, antro pagal dydį Latvijos miesto, takus ir kelius. Arnis Balčus savo „Latvian Notes“ (Latviški užrašai) cikle tiria kolektyvinius ritualus ir bendro naudojimo (visuomenines) vietas provincijoje ir priemiesčiuose. Reinis Hofmanis savo serijoje „Sale and Private“ (Privatu ir pardavimui) domisi ženklų sistema peizaže. Tuo pat metu fotografai reflektuoja sudėtingą ekonominę ir politinę situaciją šiandienos Latvijoje. Prieš keletą metų Latvija patyrė gilią ekonominę krizę, o dabar ji vėl pripažįstama sparčiausiai augančia Europos sąjungos valstybe. Peizažas yra kaip kalba pastoviai konfliktuojanti su oficilia reprezentacijos forma siūloma turistams ir kasdiene realybe, dažnai nepaveikta globalizacijos. Fotografai rodo mums peizažo komponentus, sudarančius visuomenės apgyvendintos erdvės naratyvą, vietovės istoriją, taip pat latvių požiūrį į pačius save globaliame kontekste.

Arnis Balčus (g. 1978) yra fotografas ir žurnalo „Fotokvartals“ redaktorius. Dauguma jo naujausių darbų tiria latvių identitetą, socialinę istoriją ir politinius tabu. Arnis Balčus yra baigęs Latvijos universitetą Komunikacijos fakultetą (bakalauro studijos) ir Westminsterio universitete studijavo fotografiją (magistro studijos). Jo darbai pastoviai dalyvauja tarptautinėse parodose ir buvo publikuoti Achtung Mode, Dazed & Confused, The New Yorker, Foto & Video. Paskutiniu metu parodos buvo eksponuotos Street Level Photoworks, Glazge (DB), MAMAC in Liege (BE), Matthew Bown Gallery, London (DB) ir  Riga Art Space (LV).

Alnis Stakle (g. 1975) dalyvavo daugybėje asmeninių ir grupinių parodų tokiose vietose kaip Latvijos nacionalinis meno muziejus, Oksfordo modernaus meno muziejus (DB), Niggendijker (NL). Autoportretai, nariurmortai, artimos aplinkos detalės, objektyvūs ištuštėjusių peizažų vaizdai sudaro pagrindinius Alnio Stakles kūrybos motyvus. 2011 m. su serija Lost: Paris (Dingęs: Paryžius) užėmė pirmą vietą Sony World Photography Award architektūros kategorijoje. Jis taip pat buvo vienas iš finalistų Leica Oscar Barnack Preis konkurse. Jo darbai yra publikuojami Latvijoje ir užsienio žurnaluose: Shots, Eyemazing, Photography Now ir tt.

Reinis Hofmanis ( g. 1985) savo darbuose domisi peizažu kaip kultūra, goegrafiniu fenomenu ir ženklu kaip vartotojiškumo simboliu. 2012 m. baigė Latvijos meno akademiją, Vizulinės komunikacijos fakultetą (Magistro laipsnis). 2012 m. jis buvo apdovanotas Archifoto Award prizu, o 2013 m. su savo serija „Teritorija“ užėmė antrą vietą Sony World Photography Award architektūros kategorijoje. Reinis Hofmanis buvo eksponuotas šiuolaikinio meno centre CEAAC Strazbūre (FR), kim? Rygoje (LV), Tukums meno muziejuje Latvijoje. Jo darbai publikuoti The Financial Times, Spiegel, The New York Times.

Paroda veiks iki liepos  4 d.

Prospekto fototografijos galerija

Gedimino pr. 43, Vilnius.

Darbo laikas: II – V 12-18 val., VI 12-16 val.