.
2019    11    26

Kūrybines performanso dirbtuvės Vilniuje

artnews.lt

Lietuvos rašytojų sąjungos rūmų salėje antrame aukšte (K. Sirvydo g. 6, Vilnius) lapkričio 28 d. 14- 17 val. kviečiame dalyvauti menininkų- režisierių Beatričės Bukantytės ir Rastko Novaković kūrybinėse performanso dirbtuvėse.

Ronaldas Firbankas (1886-1926) – spalvingas anglų rašytojas: gėjus, modernistas, eksperimentuotojas, sukūręs savitą, glaustą ir ironišką stilių. Būdamas kosmopolitiškas bohemietis, Firbankas kritiškai vertino savo gimtąją Angliją ir Britanijos Imperiją bei su precizišku tikslumu skrodė visuomenės ydas. Firbankas yra svarbus, kaip vienas pirmųjų homoseksualų autorių balsų ir kaip subtilios bei keistos komedijos meistras.

Kviečiame dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse, kurių metu išmėginsime keletą vaidybos (atlikimo) technikų, žaidimų ir situacijų iš „Kaprizo”, kurio veiksmas vyksta visą naktį veikiančioje „Kleopatros“ kavinėje, įkvėptoje bohemiškos 1920-ųjų atmosferos.

Dirbtuvės skirtos bet kokio amžiaus suaugusiems, besidomintiems performanso/atlikimo menais, sceninė patirtis dalyviams nėra būtina. Dėvėkite laisvus, kasdienius drabužius, nes (pagal kiekvieno galimybes) judėsime erdvėje.

Užsiėmimas vyks anglų kalba, jo metu vaišinsimės arbata ir užkandžiais.

Būtina dalyvių registracija el. paštu: beatrice.bukantyte@gmail.com.

Registruodamiesi trumpai aprašykite, kodėl norėtumėte dalyvauti dirbtuvėse ir, jei Jums reikės renginio vertimo į lietuvių kalbą.

Beatričė Bukantytė – performerė, atlikėja ir fotografė, kurios praktika laviruoja tarp eksperimentinio performanso, judesio ir vizualios išraiškos. Jos atlikimo praktikoje atsispindi butoh šokio filosofija, balso ir judesio improvizacija. B. Bukantytė dažnai bendradarbiauja su įvairiais menininkais ar jų kolektyvais.

Rastko Novaković – Londone gyvenantis ir dirbantis menininkas ir filmų kūrėjas. Per paskutinius 18 metų jis sukūrė virš 50 autorinių video darbų: nuo 1 minutės trukmės lyrinių filmų iki pilno metro dokumentikos, eksperimentinių ir hibridinių filmų, instaliacijų, muzikinių klipų ir daugiaplatformių video darbų.

Įėjimas laisvas. Renginys Facebooke: https://www.facebook.com/events/441677093206138/

Organizatorius: VšĮ „Artišokai“

Renginį remia Vilniaus miesto savivaldybė