Kristinos Daukintytės Aas ir Karinos Nøkleby Presttun paroda „Rūbų mainai“ galerijoje „Artifex“

2018 m. gruodžio 14 d., Penktadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Lapkričio 26 – gruodžio 15 dienomis VDA Tekstilės galerijoje „Artifex“ veikia menininkių dueto Kristinos Daukintytės Aas ir Karinos Nøkleby Presttun paroda „Rūbų mainai“.

Autorės apie parodą:

RŪBŲ MAINAI

Kristina Daukintytė Aas ir Karina Nøkleby Presttun susitiko 2006 m., Bergeno meno akademijoje, tekstilės katedroje. 2009-aisiais abi baigė bakalauro studijas, o 2011 m. Kristina ten pat apsigynė ir magistro laipsnį. Tarp menininkių nuo pat pradžių užsimezgė ne tik draugystė, bet ir abipusė pagarba meninei išraiškai. Menininkės kurį laiką dirbo atskirai, kartas nuo karto susitikdamos ir stebėdamos viena kitos darbus iš šalies. 2014 metais jų kūriniai susitiko bendroje ekspozicijoje, kai kartu dalyvavo parodoje „Play and Decay“ Kaune, „101“ galerijoje, o vėliau – Vilniuje.

Po kurio laiko Kristina persikėlė gyventi į kitą Norvegijos regioną, o Karina liko Bergene. Ryšys nenutrūko ir 2016 metais menininkės pradėjo rengti bendrus projektus bei parodas. Per pastaruosius porą metų jos surengė 4 personalines parodas Norvegijoje, sudalyvavo tekstilės bienalėje Nydernalduose, tarptautinėse parodose Danijoje, Švedijoje ir Latvijoje. Menininkių darbų jau yra įsigiję Norvegijos Oslo dizaino ir meno muziejus, Trondheimo taikomųjų menų muziejus.

Kristina ir Karina panašiai jaučia medžiagą, kuri dažnai yra idėjos užuomazga, kuri auga, įgauna naujas kryptis ir proceso metu dažnai virsta kažkuo kitu nei numatyta. Abi aktyviai naudoja skaitmenines priemones savo kūrybos procese: Kristina dirba su skaitmeniniu žakardiniu audimu, o Karina su lazerine, kompiuteriu valdoma,  pjaustymo įranga.

Paroda „Rūbų manai“ tam tikra prasme tęsia ankstesnį Kristinos ir Karinos projektą, kurio metu jos kūrė pasitelkdamos savo portretus. Tačiau naujausios parodos ašimi ir svarbiausiu objektu tampa drabužis. Šį kartą menininkės pasirinko po vieną asmeninį rūbą ir jais apsikeitė. Tai padariusios su drabužiais dirbo nepriklausomai viena nuo kitos. Todėl šis procesas tapo galimybe menininkėms pažinti vieną kitą dar labiau, o taip pat ir galimybe išbandyti naujas technikas dirbant su tekstile.

Kristina pirmą kartą audė naudodama 4 skirtingų spalvų metmenis audimo staklėse, o tai optiškai suteikia galimybę išgauti daugybę atspalvių audinyje. Karina savo ruožtu išbandė naują tekstilės pjaustymo būdą – pjaustydama plokštumą tarsi šabloną.

Paroda „Rūbų mainai“ tapo iššūkiu ir istorine prasme, nes susitiko du labai skirtingi drabužiai: iki irimo nutrintas amerikietiško stiliaus džemperis ir užmesta, beveik nė karto nedėvėta, sovietmečio mokyklinė uniforma… Kuo visa tai baigėsi pamatysite parodoj!

Fotografijos Povilas Rėklaitis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *