• Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
2024 07 11 Šalia „Kūrybingumo mokyklos“ mokytojų menininkų iš Lietuvos stoja ir užsienio interdisciplininio meno kūrėjai 2024 07 10 Vilniaus miesto pasakojimą papildys nauja vieša erdvė, kviesianti burtis aplink ugnį ir maistą. Urtės Karalaitės pokalbis su Kamile Krasauskaite, Petru Išora ir Ona Lozuraityte. 2024 07 08 Kultūros komplekse SODAS 2123 prasidedakūrybinės dirbtuvės – SAULĖS LABORATORIJA 2024 07 02 Menininkų kūryba jūsų namuose – LTMKS kviečia įsigyti riboto tiražo kūrinių reprodukcijų  2024 06 28 Šeimos santykiai Lietuvos menininkių darbuose: trijų kūrėjų žvilgsniai 2024 06 28 Londone ir Edinburge vykstančioje renginių serijoje – dėmesys Baltijos regiono queer istorijai 2024 06 26 Prasideda vasaros renginių ciklas „Gilios upės tyliai plaukia“: programoje – iš užmaršties sugrąžinti filmai 2024 06 25 VDA dėstytojų ir tekstilės studentų kūriniai bus pristatomi tarptautinėje tekstilės bienalėje FITE Prancūzijoje 2024 06 25 VDU Menų fakulteto dėstytojai – apie dirbtinio intelekto pavojus ir tarpdiscipliniškumo svarbą 2024 06 21 Naujas katalogas kviečia pažvelgti į Marijos Teresės Rožanskaitės kūrybą ir gyvenimą lyg pro rentgeno spinduliuotę 2024 06 21 Konkurso „Jaunojo dizainerio prizas 2024“ paraiškas vertins ekspertai iš užsienio 2024 06 21 MO muziejaus ir Britų tarybos projektas tautinių mažumų mokyklos moksleivius padrąsino kalbėti lietuviškai          
.
2021    12    06

„Klaipėdos galerijoje“ – Rūtos Eidukaitytės, Aušros Jasiukevičiūtės ir Daivos Kairevičiūtės paroda „3“

artnews.lt

 Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus „Klaipėdos galerijoje“ (Bažnyčių g. 6) š. m. gruodžio 10 d. (penktadienį) 17 val. atidaroma Rūtos Eidukaitytės, Aušros Jasiukevičiūtės ir Daivos Kairevičiūtės paroda „3“.

Trys moterys menininkės pristato ekspoziciją-kolekciją, kuri atstovauja trims vaizduojamojo meno sritims: tapybai, grafikai ir skulptūrai. Rūta Eidukaitytė ir Daiva Kairevičiūtė rodo tapybą ir grafiką, skulptorė Aušra Jasiukevičiūtė – mažosios formos skulptūras. Visos menininkės atstovauja kitokiam požiūriui į šiuolaikinį meną – joms svarbu priminti žmogiškos būties sudėtingumą, poetinio mąstymo būtinybę, kreipiant dėmesį į šiuolaikinio žmogaus gilesnius poreikius, o ne vien dabar ypač akcentuojamą socialinės kritikos paradigmą ar visuomeniškumą. Autorėms labiau rūpi autentiškumas ir moters gyvenimo savastis, nei socialiai angažuotos moters aktyvizmas ar gyvenimo „išorėje“ pozicija. Nebijodamos būti savimi, jos kreipia dėmesį į archajinį, pirmapradį santykį su savimi ir aplinka, siekdamos apie tai kalbėti ir savo kūryba priminti apie „šiuolaikybėje“ pasimetusią žmogaus esmę. Menininkių kūrybai nebūtini jokie spec. efektai – užtenka vizualios, jau tūkstantmečius žmonijos naudojamos „vaizduojamosios kalbos“, kurią autorės yra puikiai įvaldžiusios. Tikslas – prisibelsti, pasiųsti žinutę į kuo platesnės bendruomenės protus, širdis. Sukelti veikiau nuostabą, nei ilgiau užlaikyti prie įmantraus, konceptualizuoto teksto, kuris dažnai klaidina. Santūri, solidi ekspozicija… ir to visai pakanka.

Rūta Eidukaitytė (gim. 1977) mokėsi Vilniaus M. K. Čiurlionio menų gimnazijoje, vėliau baigė Vilniaus Dailės Akademijos bakalauro ir magistro dailės studijas. Galerijos Ra Vilniuje savininkė, organizuoja parodas ir plenerus, Lietuvos dailininkų sąjungos narė. Jos kūrinių yra įsigiję Lietuvos mokslų akademija, Kauno žydų muziejus, privatūs kolekcininkai Lietuvoje, Norvegijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje ir kitur. 2014 m. ji tapo A. Gudaičio premijos laureate. Nuo 1999 m. surengė daugiau nei 30 personalinių parodų Lietuvoje ir užsienyje, apie 40-ies grupinių parodų dalyvė Lietuvoje, Rumunijoje, Šiaurės Makedonijoje, Latvijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Bulgarijoje, Sakartvele, Rusijoje, Baltarusijoje. Nuo 2015 m. kasmet gyvena ir kuria meno rezidencijoje Paryžiuje, Cite Internationale Des Arts.

Viduriniosios kartos menininkė Aušra Jasiukevičiūtė (gim. 1973) – skulptūros meno entuziastė, besidominti visomis šio meno apraiškomis, rūšimis ir porūšiais. 1997 m. baigė tapybos bakalauro studijas, 2000 m. baigė kamerinės skulptūros magistrantūros studijas. Nuo 2015 m. yra Lietuvos dailininkų sąjungos narė. Buvo Vilniaus skulptorių sekcijos pirmininkė. Dirbo įvairiose meno kūrėjo statuso ir menininkų socialinės apsaugos komisijose Kultūros ministerijoje. Nuo 2020 m. – Lietuvos kraštovaizdžio architektų sąjungos Edouard’o François André klubo narė ir VDA Grafinio dizaino katedros lektorė. Surengė 4 personalines parodas, iš kurių viena įvyko rezidencijoje Paryžiuje. Aktyviai dalyvauja grupinėse parodose Lietuvoje ir užsienyje, aplinkos ir žemės meno projektuose, pleneruose yra sukūrusi darbų viešose erdvėse Lietuvoje, Prancūzijoje ir Didžiojoje Britanijoje. 2020 m. jai Lietuvos kultūros tarybos skirta stipendija projektui „Pokalbiai su Aleksandrą Kašubą. Protas žvelgia pats į save”. Yra parašiusi keletą publikacijų, skirtų parodoms, paminklams ir aplinkos, žemės meno problematikai.

Daiva Kairevičiūtė (gim. 1971) – grafikė, tapytoja, fotografė. 1996 m. baigė Vilniaus dailės akademiją (grafikos magistrantė). Nuo 2002 m. – Lietuvos dailininkų sąjungos narė. Nuo 2019 m. – Lietuvos fotomenininkų sąjungos narė. Surengė 18 autorinių grafikos ir fotografijos parodų. Yra gavusi 5 Kultūros tarybos stipendijas. Aktyviai dalyvauja Lietuvos ir tarptautiniuose pleneruose, grupinėse parodose. Menininkė savo kūriniuose negatyvo principu kuriamose figūrose, siluetuose, talpina tiek estetiškąją „dieviškąją“ tiek ir „chtoniškojo-demoniškojo“ pasaulio elementus, turinčius vietą kiekvieno iš personažų sielose bei mintyse. Žaidimas alegorijomis yra esminis menininkės kūrybos variklis.

Parodos atidarymo metu skambės autorinės dainos, kurias atliks Rūta Eidukaitytė ir Sigitas Kubilis.

Rėmėjai:

Klaipėdos miesto savivaldybė

Lietuvos kultūros taryba

 Renginio metu bus fotografuojama ir filmuojama. Informuojame, kad dalyviai gali būti matomi

renginio nuotraukose ir vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijų priemonėse.

Lankytojai be apsauginių kaukių nebus įleidžiami.

Darbo laikas: II–V – 10:00–18:00, VI – 11:00–16:00

Paroda vyks iki 2022 m. sausio 8 d.

Iliustracijoje: Daiva Kairevičiūtė, Lotosas, piešinys, skaitmeninis atspaudas, 2021