Karel Koplimets paroda „Vienas – vienišiausias skaičius“ galerijoje (AV17)

2022 m. liepos 15 d., Penktadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Iki liepos 22 d. galerijoje (AV17) (Totorių g. 5, Vilnius) veikia Karel Koplimets paroda „Vienas – vienišiausias skaičius“.

Karel Koplimets yra fotografas, video ir instaliacijų menininkas, dirbantis su tokiomis emociškai jautriomis temomis, kaip baimė, paranoja ar kriminalai. Jo darbams būdingos ryškios emocinės būsenos, atskleidžiamos per realybės ir fikcijos ryšį. Koplimets kūryboje didelį vaidmenį atlieka miesto urbanistikos ir architektūros analizė, kurioje akcentuojamas jos santykis su gyventojais. Didelių dydžių instaliacijos perteikia reikšmingus psichologinius aspektus ir daro įtaką žiūrovo emocinei būsenai ir erdvės suvokimui.

Personalinėje parodoje „Vienas – vienišiausias skaičius“ Karel Koplimets pristato fotografijų ir video instaliacijas, kuriose analizuojama vienatvė ir su ja susijusios baimės. Vienišumas, nors ir amžina, universali problema, pastaruoju metu darosi vis ryškesnė ir yra apibūdinama kaip šiuolaikinė liga ar net epidemija. Parodoje iškeliamas vieno minioje paradoksas, o vienatvė suvokiama ne tik kaip emocinė būsena, bet ir kaip grėsmė. Galimybė nerasti artimo, likti vienam, neišgirstam gali tapti biologinės rūšies bei socialinio išnykimo priežastimi. Parodos kūriniuose vienišumo metaforai perteikti pasitelkiama architektūra, ypač didžiuliai daugiaaukščiai, tapę dažnu sprendimu XX a. persipildančių miestų problemai. Galerijos erdvėse eksponuojami darbai atskleidžia daugelio patiriamus susiskaldymo, atsiribojimo, o tuo pačiu ir nejaukumo, nepritapimo jausmus. Karel Koplimets paroda skatina permąstyti vienatvės fenomeną ir jo sukeliamą pasekmes.

Karel Koplimets (1986) – baigė fotografijos magistro studijas Estijos meno akademijoje (2013) ir HISK, Gente, Belgijoje (2021), 2007–2008 metais jis taip pat mokėsi FAMU Prahoje. Karel Koplimets pristatė savo darbus personalinėse ir grupinėse parodose Estijoje, Latvijoje, Suomijoje, Airijoje, Belgijoje, Olandijoje, Liuksemburge ir kitur; dalyvavo tarptautinėje Rygos šiuolaikinio meno bienalėje RIBOCA (2018), Kiasma (2018) ir Kunsthalle Wien (2017). 2012 m. laimėjo kasmetinį Estijos kultūros fondo apdovanojimą, 2018 metais – Eerik Haamer meno apdovanojimą. Jo darbai įtraukti į įvairias Estijos ir Europos meno kolekcijas.

Nuotraukos: Karel Koplimets

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *