.
2010    02    12

Lietuvoje lankysis kanadiečių alternatyvaus kino ir roko įžymybė Bobas Wisemanas

artnews.lt

bob wiseman

Vasario 17-20 dienomis Lietuvoje lankysis ryškiausių nepriklausomų Kanados menininkų – Bobas Wisemanas. Trečiadienį, vasario 17 dieną nuo 19 iki 20 valandos jis koncertuos radijo stoties „Opus 3“ laikinai netransliuojamoje laidoje „Stygos“. Vasario 18 dieną 14:30 visi norintys galės apsilankyti viešoje Bobo Wisemano paskaitoje apie muzikinių vaizdo klipų kūrimą Vilniaus dailės akademijos Dizaino inovacijų centro posėdžių salėje. Ketvirtadienį vakare jis drauge su Chrisu Margelu iš Austrijos koncertuos Kauno muzikos klube „Nautilus“. Penktadienį, vasario 19 dieną, Bobas Wisemanas gros Klaipėdos „Roxy“ klube, o mini-turą užbaigs šeštadienį pasirodymu Vilniaus alternatyvios muzikos bastione „Mulen ružas“.

Bobas Wisemanas yra ne tik jį išgarsinusių savitų ir gana kontraversiškų dainų autorius ir atlikėjas – jis koncertavo ir įrašinėjo su tokiomis populiariosios ir roko muzikos žvaigždėmis kaip Wilco, Feist, Edie Brickell & The New Bohemians, Barenaked Ladies, The Wallflowers, Eugene Chadbourne, Ron Sexsmith bei daugeliu kitų. Bobas Wisemanas prodiusavo nemažai albumų, buvo populiarių Kanados grupių Blue Rodeo ir The Hidden Cameras narys.

Džiazo pasaulyje Bobas Wisemanas yra vertinamas kaip puikios technikos ir savito improvizavimo stiliaus pianistas. Daugelį metų Bobas Wisemanas kuria kino ir teatro muziką, jo dainos ir instrumentiniai kūriniai skamba populiariuose TV kanalų CBC, History Channel, Animal Planet, Comedy Network programose bei serialuose.

Greta muzikos Bobas Wisemanas daugelį metų vaidina teatre ir kine, o jau beveik dešimtmetį šis visapusiškas menininkas pats režisuoja spektaklius ir kuria konceptualius vaidybinius ir animacinius filmus. Solinių koncertų metu atliekamus kūrinius iliustruoja jo paties sukurti minimalistiniai, 8 milimetrų kino juostele filmuoti vaizdo klipai.

Daugiau informacijos apie menininką oficialiame jo tinklapyje www.bobwiseman.ca