Grupinė paroda „TIK KŪNAS?“ Šv. Jono gatvės galerijoje

2021 m. 30 kovo d., Antradienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

2021 m. balandžio 2 d., penktadienį, Šv. Jono gatvės galerijoje (Šv. Jono g. 11, Vilnius) pradės veikti grupinė paroda „TIK KŪNAS?“, kuruojama menotyrininkės Jolitos Mieželaitienės.

Parodos menininkai: Valentinas Ajauskas, Tamara Janova, Evaldas Jansas, Paulius Juška, Andrius Kviliūnas, Nojus Petrauskas, Rimvydas Pupelis, Danielius Rusys, Ieva Skauronė.

Jolita Mieželaitienė: „Parodoje dalyvaujantys menininkai savo kūryboje nuolat pasitelkia žmogaus figūrą, o tiksliau – kūną. Pirmiausia reikėtų padaryti nedidelį ekskursą į meno istoriją ir pridurti, kad pasitelkia ne aktą, bet daugeliu atveju – tiesiog nuogą figūrą. Štai kodėl parodos pavadinime toks riebus klaustukas – akivaizdu, kad šiuolaikiniam menininkui kūnas tėra būdas kalbėti apie savo vidybę, apie tai, kas neduoda ramybės ir veržiasi išorybėn.

Parodoje atsispindi temų ir vizualios raiškos įvairovė. Toli gražu ne visi menininkai galėjo dalyvauti ekspozicijoje fiziškai, bet į ją pakviesti būtent tie, kuriems kūnas kaip vaizdo fenomenas buvo ir yra svarbus arba netgi pagrindinis kūrybos objektas.

Parodoje aiškiai kristalizuojasi tam tikros potemės, kuriose menininko požiūris ypač ryškus, prasiveržiantis su visais savo vidiniais demonais ir nerimastingomis mintimis, kaip ir opozicinės nuostatos – džiaugsmas, formų estetika, švelni ironija.

Paroda „TIK KŪNAS?“ – tai įdomi galimybė patyrinėti ir stebėtis, kiek viena tema gali sukelti skirtingų plastinių sprendimo būdų ir emocinių potyrių – nuo kančios iki džiaugsmo, nuo ironijos iki pagarbos ir meilės žmogiškajam kūnui.“

Grupinė paroda „TIK KŪNAS?“ Šv. Jono gatvės galerijoje vyks iki balandžio 23 d. Parodos lankymas – nemokamas.

Parodos rėmėjai: LR Kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos dailininkų sąjunga.

Galerijos darbo laikas: II-V 12-19 val., VI 12-16 val.

www.svjonogatvesgalerija.lt

Iliustracijoje: Danielius Rusys, Rock N. BarbieRoll, 2020

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *