.
2019    11    18

Gintauto Trimako kūryba pristatyta pagrindiniame fotografijos centre Škotijoje „Street Level Photoworks“

artnews.lt

Lapkričio 16 d. pagrindiniame fotografijos centre Škotijoje „Street level Photoworks“ pristatytas naujausias menininko Gintauto Trimako leidinys „Išėjimai“.

Po 26 metų G. Trimakas sugrįžta į Glazgą su albumu, nagrinėjančiu kone mažiausiai analizuotus menininko kūrybos darbus. „Išėjimų“ seriją menininkas sukūrė Tarptautinio fotografijos simpoziumo metu, keliaudamos Neringos pakrante nuo Juodkrantės iki Nidos ir fiksuodamas pajūrio pakrantėse esančius laiptus, taką nuo jūros bei kitus žmonių paliktus pėdsakus, juos jungdamas į vientisą vaizdą su jūriniu peizažu. „Išėjimai“ išsiskiria kūrinių talpumu: serijoje analizuojamos tokios temos kaip rutina ir joje pradingstantis laikas, meditatyvumas ir gyvenimo, tarsi performanso, dokumentavimas. Analizuojamos temos ypač aktualios šiuolaikiniam žmogui, gyvenančiam greitame ir besikeičiančiame pasaulyje, tad albumas būtų puiki priemonė šiandieninį gyventoją skatinti giliau analizuoti esamas problemas ir jį supantį pasaulį pasitelkiant G. Trimako kūrybą.

„Serijoje svarbūs laiko dokumentacijos, tipologinis bei fotografijos manipuliacijos aspektai. Džiugu, jog „Išėjimų“ aktualumą įžvelgė ir prie šio projekto prisidėjo Nacionalinės dailės galerijos vadovė Lolita Jablonskienė bei „Northern Gallery for Contemporary Art“ direktorius Alistair Robinson. Jų indėlis į G. Trimako seriją ir visą menininko kūrybą išties šiuolaikinis ir be galo įdomus“,- teigia leidinio sudarytoja Ugnė Marija Makauskaitė.

Be albumo pristatymo, Škotijos fotografijos centre vyko ir Gintauto Trimako kūrybinės dirbtuvės, kurių metu menininkas pristatė unikalų analoginių darbų spausdinimo būdą, naudojant Baltijos jūros vandenį. Toks techninis vaizdų išgavimo būdas kreipia ne tik į fotografijos, kaip medijos, interpretaciją, bet ir į Europos bei Baltijos šalių ryšį, šiandieninę sociopolitinę situaciją.

G. Trimako kūrybą pristatyti „Street Level Photoworks“ pasirinkta neatsitiktinai: galerija išsiskiria profesionaliai vykdoma veikla, joje pristatomi menininkai yra plačiai žinomi visame pasaulyje. Taip pat, būtent čia Gintautas Trimakas stažavosi 1993 m. ir tai buvo kone svarbiausia Europos institucija, kurioje menininkas vyko tobulėti, tad albumo pristatymas tapo simboliniu sugrįžimu atgal po 26 metų.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba