Gedimino G. Akstino projektas „Nuogaliai“

2020 m. liepos 24 d., Penktadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

 

Šių metų birželio 19 ir 20 d. bei liepos 5–12 d. Vilniuje pristatytas Gedimino G. Akstino projektas „Nuogaliai“. Pagrindinis „Nuogalių“ atspirties taškas – sienų tinkavimo praktika ir skirtingi tinkuotų paviršių pavyzdžiai, surinkti iš Vilniuje naujai statomų pastatų. Tinkuotojo darbas projekte atskleidžiamas ir kaip mąstymo būdas, ir kaip neutralizuojančių paviršių bei ekonominių objektų kūrimas. Domimasi estetika, nulemta tiek globalios ekonomikos greičio, tiek impulsyvių ir neretai neracionalių sprendimų, plona riba tarp autorinio bei anonimiško veiksmo, ryšiais tarp kolektyvinio darbo ir individualių atradimų. Projekte svarbi materialioji „Nuogalių” pusė: įgudusių rankų judesių sukurti tinkuotų sienų paviršiai leidžia meistrui išlikti nepastebėtam.

Pirma „Nuogalių“ projekto dalis – birželio 19 ir 20 d. 18 val. įvykęs Gedimino G. Akstino performansas „Be pavadinimo” (2017 m., 6 min.). Jo metu buvo patikrinta senovės Graikijos filosofo ir poeto Empedoklio hipotezė, kuria jis teigė, kad regėjimą įgalina šviesa, sklindanti iš žmogaus akių. Performansas vyko adresu Savanorių pr. 6-25, Vilnius.

Daugiau informacijos:

https://artnews.lt/gedimino-g-akstino-projekto-nuogaliai-pirma-dalis-vilniuje-57642

Antra projekto dalis – liepos 5–12 d. surengta Akstino skulptūrų serijos „Nuogaliai” paroda Panerių skulptūrų parke. Skulptūrų serija sukurta iš sienų tinkavimo pavyzdžių, surinktų iš šiuo metu Vilniuje naujai įrenginėjamų butų. Daugiau informacijos:

https://artnews.lt/gedimino-g-akstino-projekto-nuogaliai-antra-dalis-vilniuje-57877

Šių metų rudenį pasirodys menininko leidinys, susidedantis iš pokalbių su sienų tinkuotojais ir patirčių, užfiksuotų dienos metu vykstančiuose naktinių klubų vakarėliuose.

Ačiū: Antanas Laukaitis, Gerda Paliušytė, Alexandra Bondarev, Virginija Januškevičiūtė, Gediminas Akstinas, Gvidas Seibutis.

Projektą remia Lietuvos kultūros taryba.

Gediminas G. Akstinas (g. 1987) – lietuvių menininkas, šiuo metu gyvenantis Vilniuje. 2015 m. baigė studijas Sandbergo institute. Tarp paskutinių menininko personalinių parodų – „Kompanionai“ Gedimino pr. 45-2, Vilniuje (2017m.); „SHIP“ Amsterdamo „Kunstverein“ (2015 m.); ir „BROWSERS“ keliuose trumpalaikės nuomos butuose Vilniuje (2014 m.). 2017 m. Amsterdamo „San Serriffe“ knygyne ir Šiuolaikinio meno centro skaitykloje Vilniuje buvo pristatytas Akstino autorinis leidinys „it depends“.

 

Nuotraukos: Andrej Vasilenko

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *