Francisco Belarmino paroda „Neišsemiama tamsa slepiasi tarp vaivorykštinių paviršiaus blyksnių” erdvėje „InTheCloset: Vilnius”

2023 m. kovo 15 d., Trečiadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Iki kovo 19 d. erdvėje „InTheCloset: Vilnius” (Bėgių parkas, Pelesos g. 10, Vilnius) veikia Francisco Belarmino paroda „Neišsemiama tamsa slepiasi tarp vaivorykštinių paviršiaus blyksnių”.

Parodoje Čilės menininkas Francisco Belarmino pristato savo plačią praktiką, kurioje naudoja skaitmeninę animaciją, siekdamas kvestionuoti šiuolaikinę vaizdų gamybą ir jos poveikį individualios ir kolektyvinės tapatybės konstravimui. Belarmino kūriniuose apmąstomas medijuoto turinio praradimas ir transformacija, o jo kritika kyla ne tik dėl masinės informacijos priemonių naudojimo kaip socialinės kontrolės sistemos, bet ir dėl to, kaip vaizdai gaminami gamybos grandinėje. Savo instaliacijų darbais, pasitelkdamas garsą, įgarsinimą, judančius vaizdus ir kitus elementus, jis kviečia žiūrovus apmąstyti vaizdų gamybos sąlygas ir mechanizmus bei žiūrovo vaidmenį šiame procese. Belarmino kūriniai yra įvairių formų, pavyzdžiui, vaizdo projekcijos, vieno kanalo vaizdo įrašai, skirti skirtingiems ekranams, arba fotografiniai vaizdai, kuriuose vyksta dialogas su judančiais vaizdais, dažnai lydimi pridedamų elementų.”

Čilėje menininko darbai buvo eksponuojami įvairiuose garsiuose muziejuose: Parodoje Matildos Pérez meno ir technologijų konkurse Šiuolaikinio meno muziejuje, Dailės muziejuje ir 13-ojoje meno bienalėje Nacionaliniame šiuolaikinio meno centre. Menininko darbai taip pat buvo eksponuojami garsiose nacionalinėse galerijose, tokiose kaip “Bech Gallery”, “Metropolitan Gallery” ir “Patricia Ready Gallery”, taip pat kultūros centruose visoje šalyje. Belarmino kūryba pristatyta Ciuriche, Madride, Rome ir Buenos Airese.

Francisco Belarmino 2011 m. dirbo Mercosur bienalėje Brazilijoje, o 2013 m. atliko profesinę stažuotę “Peforma”, Naujųjų vizualiųjų menų centre Niujorke (JAV). Menininkas dirbo akademiniu asistentu Diego Portaleso universiteto meno mokykloje ir profesoriumi Uniacc universiteto meno mokykloje, kur dėstė kursus, skirtus judančio vaizdo apmąstymui ir kūrimui.

Menininkas: Francisco Belarmino

Parodos kuratorius: Vsevolod Kovalevskij

Paroda bus eksponuojama parodoje “InTheCloset: Vilnius” iki kovo 19 d. Galerija lankytojams atvira ketvirtadienį – penktadienį 17:30 – 19:00 ir šeštadienį – sekmadienį 13:00 -17:00.

Fotografijos: Andrej Vasilenko.

          

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *