Evitos Vasiljevos ir Daniel Walwin paroda „Town at Edge of Garden at Edge of Town“ POST galerijoje

2019 m. spalio 18 d., Penktadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Rugsėjo 14 d. – spalio 13 dienomis POST galerijoje, Kaune, veikė Evitos Vasiljevos ir Daniel Walwin paroda „Town at Edge of Garden at Edge of Town“.

“Town at Edge of Garden at Edge of Town” (liet. “Miestelis sodo pakrašty, pakrašty miestelio”) – tai dviejų menininkų, Evitos Vasiljevos (LV/NL) ir Danielio Walwino (GB/NL) dueto paroda POST galerijos erdvėje Kaune. Nors menininkų kūriniai pasižymi skirtinga menine raiška, o jų kūryba kartu pristatoma pirmą kartą (o Lietuvoje – pirmą kartą apskritai), parodoje šių menininkų kūriniai intuityviai susilieja į vientisą pasakojimą, steigdami alegorišką santykį tarp gamtos ir architektūros, atminties ir lūkesčio motyvų.

Evita Vasiljeva kuria skulptūras, kurios savo kompozicijomis ir medžiagiškumu yra tuo pat metu brutalios ir trapios. Menininkė, nevengdama didelių mastelių, joms sukurti dažnai pasitelkia medžiagas, būdingas modernistinei architektūrai, tokias kaip cementas ar metalo sijos, naudojamos statybos pramonėje. Nepaisant to, šie kūriniai alsuoja lengvumu ir yra pabrėžtinai laikiški – po parodos menininkės kurtos instaliacijos yra išmontuojamos ir joms tarsi leidžiama suirti. Tokiu būdu išryškėja pasikartojančio fizinio darbo aspektas, o pačios skulptūros tampa nesibaigiančios menininkės praktikos dalimi – jos niekada nėra nei iki galo užbaigtos, nei galutinai suirusios ir taip balansuoja tarp vienas kitą keičiančio lūkesčio ir atminimo.

Įvairialypėje Daniel Walwin kūryboje persipina video ir instaliacijos motyvai, parodinėje erdvėje kuriant savotišką peizažą, kuris veikia kaip palaikanti struktūra galimam pasakojimui. Jo kūryboje architektūros užuominos atsiskleidžia kaip gaivališkos ir nepavaldžios žmogaus valiai, gamtos motyvai tarsi išsižada bet ko, kas telpa žodyje “natūralu”, o fragmentiškas kameros žvilgsnis išvengia linijinio pasakojimo. Tokiu būdu kuriama dinamiška, tačiau beveik monumentali erdvė, tarsi sustingusi, tačiau tuo pat metu kupina melancholijos ir vilties.

Town at Edge of Garden at Edge of Town – tai koliažas, kuriame nuolatinis pasikartojimas leidžia skleistis vis naujoms reikšmės užuomazgoms, o nutylėjimas tampa iškalbingesnis, nei tai, kas ištariama balsu.

Ši paroda yra organizuojama projektų erdvės P////AKT ir Audriaus Pociaus, bendradarbiaujant su POST galerija

Grafinis dizainas: Gaile Pranckunaite

Produkcija: Armands Briģis, Andrius Pukis, Aistis Kavaliauskas, Rokas Valiauga

Nuotraukos: Inga Jankūnaitė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *