Evelinos Šimkutės paroda iš skulptūrų ciklo „Objektai“ projektų erdvėje „Kabinetas“

2016 m. rugpjūčio 30 d., Antradienis
Straipsnio autorius: artnews.lt
Fot aut Rūta Stepanovaitė8

Evelinos Šimkutės parodą galima laikyti itin medžiagišku besikeičiančio Šilainių mikrorajono kaip platesnio kultūrinio, socialinio, urbanistinio lauko tyrimu. Jis įveiksmina atmintį, atliekant konkrečių objektų kopijas iš apleistų sovietinių vaikų žaidimų aikštelių – kaip monumento utopinei idealistinei praeičiai ir nežinomai ateičiai. Objektų kopijos – šviežios, nušlifuotos, leidžiančios sunykusiems objektams grįžti į pirminę fizinę stadiją; atkeliavusios iš Londono į Kauną ar liejamos čia pat; reikšmes įgyjančios kuomet perkeltos į uždarą sterilią aplinką. Atrandami nauji santykiai tarp medžiagos ir konteksto: skulptūros įkūnija ir, kartu, neigia nykimą, žymi nuolatinę tikrovės, atsiminimų, vietos kaitą.

Skulptūrų ciklas „Objektai“ gimė 2012 metais iš autorės geografinio atstumo tarp gimtųjų Šilainių ir Londono. Šiame stebėjime per nuotolį vyko atminties bei tapatybės transformacijos, dėl kurių autorės asmeniniai prisiminimai tapo kadais gyvavusios realybės muliažais. Pastarieji, pristatomi parodoje, atgaivina ir kolektyvines (po)sovietinio laikotarpio įvairių kartų kasdienybės patirtis, žengiančias toliau Šilainių ir Kauno.

Evelinos Šimkutės (g. 1985) kūryba veikia vizualaus meno ir kuratorystės lauke, remiasi vietos ir laiko tyrimais. 2012 metais baigė studijas Central Saint Martins menų koledže. „Objektai“ Kabinete – šiuo metu tarp Londono ir Kauno kuriančios menininkės pirmoji personalinė paroda Lietuvoje. Kaune autorė taip pat įgyvendina decentralizacijos praktika paremtus socialinius-kultūrinius projektus Šilainių mikrorajone – „Šilainiai Photo“ ir „Šilainiai Project“. Pastarojo baigiamoji paroda veiks Kabinete 2016 10 31 – 11 14.

Paroda veikia rugpjūčio 22 – 31 d.

Fot aut Rūta Stepanovaitė

Evelinos Šimkutės paroda Objektai projektų erdvėje Kabinetas, 2016

Fot aut Rūta Stepanovaitė2

Evelina Šimkutė, Object 1 (Slide), plienas, 2012

Fot aut Rūta Stepanovaitė3

Evelinos Šimkutės paroda Objektai projektų erdvėje Kabinetas, 2016

Fot aut Rūta Stepanovaitė4

Evelina Šimkutė, Object 4 (Circle), betonas, 2016 (detalė)

Fot aut Rūta Stepanovaitė5

Evelina Šimkutė, Object 4 (Circle), betonas, 2016

Fot aut Rūta Stepanovaitė6

Evelina Šimkutė, Object 1 (Slide), plienas, 2012 (detalė)

Fot aut Rūta Stepanovaitė7

Evelina Šimkutė, Object 1 (Slide), plienas, 2012 (detalė)

Fot aut Rūta Stepanovaitė8

Evelinos Šimkutės paroda Objektai projektų erdvėje Kabinetas, 2016

Nuotraukos: Rūta Stepanovaitė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *