.
2022    05    26

Europos parkas, kokio dar neteko matyti – gamta, skulptūros, elektroninė muzika ir naktinė kultūra

artnews.lt

Elektroninės muzikos bendruomenė „Antidote“ kartu su didžėjų pora Jovile Sibile Ališauskaite (sceninis vardas „Sibilë“) ir Domu Kaunu (sceninis vardas „Mauras“) pristato pasirodymą Europos parke. Tai, ko gero, pirmas kartas, kai Europos parko skulptūros matomos naktį, elektroninės muzikos ir naktinės kultūros kontekste.

Europos parkas – modernaus ir šiuolaikinio meno muziejus po atviru dangumi, puikiai žinomas tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Per 30 metų gyvavimo laikotarpį daugumai lietuvių teko lankytis 55 ha miškingoje muziejaus teritorijoje, kurioje eksponuojama daugiau nei šimtas įvairių pasaulio šalių menininkų darbų.

Tai išskirtinė erdvė, kurioje susijungia gamtos ir žmogaus sukurto meno grožis. Visgi tiek gyvai, tiek nuotraukose ikonišką muziejaus skulptūrų ekspoziciją esame pratę matyti dieną, todėl ekspozicijos pristatymas naktį leidžia pažvelgti į skulptūras nauju kampu.

„Mūsų muziejus savo prigimtimi yra kviečiantis diskutuoti. Miško prieglobstyje, kur dominuoja gamta, įkomponuojami modernūs žmogaus sukurti objektai. Vieniems tai gali pasirodyti įdomu kaip priešybės, kitiems kaip viena kitą papildančios koncepcijos, – sako Europos parko kūrėjas Gintaras Karosas. – Tai viena priežasčių, dėl ko mums buvo įdomu partnerystė su „Antidote“ kūrybine komanda. Papildomos temos įliejimas sukuria erdvę papildomai interpretacijai. Elektroninė muzika, nakties metas, filmavimas ir raudonas apšvietimas – tai naujas amplua mūsų skulptūroms.“

Europos parke nufilmuoto videoepizodo epicentre – renginių ciklo „Pretty Much“ iniciatoriai ir elektroninės muzikos didžėjai Jovilė ir Domas.

„Sužinojus, jog savo „Antidote“ epizodą filmuosime Europos parke, nuvilnijo malonus jaudulys. Toks, kuris pasako, kad viskas klostosi taip, kaip turėtų. Rinkdamiesi vizualizavome šią ypatingą vietą, kurioje menas susilieja su gamta. Būta šaltos, tačiau labai jaukios nakties“, – sako Sibilë.

Videoepizode galima pamatyti darbus, kuriuos sukūrė pripažinti skulptoriai ir menininkai, tokie kaip Gintaras Karosas (Lietuva), Jerzy Jotka Kędziora (Lenkija), Evaldas Pauza (Lietuva), Javier Cruz (Meksika), Bronius Vyšniauskas (Lietuva), El Sayed Abdou Selim (Egiptas), Adomas Jacovskis (Lietuva), Donatas Jankauskas (Lietuva), Vytautas Kašuba (Lietuva, JAV), Lionginas Virbickas (Lietuva).

Nors Europos parkas atviras lankytojams tik dieną, mistišką Sibilės ir Mauro pasirodymą naktį galima pamatyti „Antidote Community“ „Youtube“ kanale (https://www.youtube.com/watch?v=KjzIimkrooY&t=959s)