Estijos menininko Andrus Joonas paroda „Proto Banglentininkas, T 3“ bei performansas galerijoje „Meno parkas“

2015 m. rugpjūčio 22 d., Šeštadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt
andrus joonas

Rugpjūčio 27 d. (ketvirtadienį), 18 val. galerijos „Meno parkas“ III aukšte (Rotušės a. 27, Kaunas) vyks Estijos menininko Andrus Joonas parodos „Proto Banglentininkas, T 3“ atidarymas bei performansas.

Galima nardyti internete arba nesibaigiančiame prote.

„Galbūt, dauguma modernaus meno yra ribotas, nes žmonės praradę šventų nematomų meno ištakų suvokimą – perduoti žmonėms jų tikrosios prigimties ir vietos visatoje viziją ir vėl ir vėl priminti gyvenimo kainą ir nesibaigiančias jo galimybes.“ (Sogyal Rinpoche)

Žmogaus vystymasis yra ne prabanga, bet neatskiriama kiekvieno mūsų dalis. Paroda yra asmeninė menininko erdvė, tiek protinė, tiek fizinė, kurioje jis ar ji gali atvirai komunikuoti su žiūrovu ir būti asmeniškai atsakingu už savo kūrybą.

Tai yra principas, kuriuo vadovavausi kurdamas savo ekspoziciją. Į ekspoziciją įeina kūriniai iš 1995-2015 m. laikotarpio, kurie pristato įvairias kūrybos stadijas, formuojančias instaliatyvią ir prasminę visumą, kylančią iš mano kūrybinio kelio.

Aš fokusuojuosi į performanso meną, tapyba susieta su juo, taip pačiai – ir fotografinis menas.

Iš mano vėlyviausių kūrinių yra eksponuojama tapyba ir paskutiniųjų trijų metų performansų, paremtų daugiausiai asmenine rusiška patirtimi, dokumentacija.

Niekada negali žinoti, kas nutiks performanso metu. Reikia sugebėti sureaguoti per nanosekundes. Prireikia penkerių metų pasiekti tobulą performansą, kur viskas vyksta sklandžiai. Tai pasiekęs, pagauni „tobulą bangą“, kaip banglentininkai pasakytų.

Šią parodą aš skiriu savo protėviams, kurie XIX a. keliavo į carinę Rusiją, ieškodami Pažadėtosios žemės ir Baltojo laivo, kuris juos ten nugabentų. Kai kurie iš jų pasiekė Sibirą, kai kurie – Juodosios jūros krantus. Sunkiai dirbantys žemę estai, jų valios stiprybė i užsispyrimas išmokti netrukus juos padarė ekonomiškai klestinčius. Po to laikai pasikeitė ir naujasis rėžimas iš jų atėmė viską, ką galėjo – dalis prarado savo nuosavybę, dalis – savo gyvybes. Jaunesni ir drąsesni grįžo į Estiją po Antrojo pasaulinio karo. Mano tėvai susipažino Taline, Estijos Tarybinėje Socialistinėje Respublikoje, per estų, grįžusių iš Kaukazo regiono, susitikimą.

Spėju, kad paveldėjau ieškotojo dvasią iš tų savo protėvių.

– Andrus Joonas

Paroda yra galerijos projekto “Meno linija” dalis.

Paroda veiks iki 2015 rugsėjo 19 d.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *