Du Arturo Bumšteino koncertai Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje

2010 m. lapkričio 2 d., Antradienis
Straipsnio autorius: artnews.lt
Bumsteinas

Lapkričio 7 d. Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje įvyks du menininko ir kompozitoriaus Arturo Bumšteino koncertai.  „Skambančio sekmadienio“ koncertuose klausytojai turės retą galimybę šiuolaikiniame kontekste išgirsti muziejaus lobyne saugomų instrumentų garsus.

Šie koncertai yra muziejaus ir jaunosios kartos kompozitoriaus Arturo Bumšteino bendro projekto, kurio metu buvo įrašinėjami instrumentų garsai, o iš jų kuriamos muzikinės kompozicijos, rezultatas.

Koncertuose klausytojai išgirs lietuvių klasiko Juozo Naujalio pianino, kompozitoriaus Juozo Tallat-Kelpšos fortepijono, legendinio pasaulinio lygio virtuozo Timofejaus Dokšicerio trimito skambesį, fleitų, klarnetų, skudučių, ragelių, smuikų, gitarų, mandolinų, kanklių, armonikų ir kitų instrumentų iš XVIII–XX a. kolekcijos garsus. Sukurtas kompozicijas koncertų metu papildys Arturo Bumšteino ir jaunų talentingų atlikėjų Tado Žukausko ir Iljos Belorukovo (Sankt Peterburgas) muziejaus instrumentais atliekamos improvizacijos.

Arturas Bumšteinas, žinomas kaip nešiojamųjų kompiuterių kvarteto „Twentytwentyone“ įkūrėjas, koncertuoja įvairiose pasaulio šalyse, yra išleidęs daugiau kaip dešimt elektroakustinės muzikos albumų Lietuvoje, JAV, Danijoje, Ukrainoje, Kanadoje, Ispanijoje, Olandijoje. Vizualiųjų menų srityje debiutavo įgyvendindamas videomeno bei performansų projektus bendradarbiaudamas su Laura Garbštiene, 2002 metais įkurto menininkų dueto G-Lab veikloje. Kuria objektus, videomeno darbus, kūrybos principais ir išraiška artimus neokonceptualizmui.

Programa:

12 val. – koncertas „Rytas su muziejaus instrumentais“. Atlikėjai: Arturas Bumšteinas (fisharmonija), Ilja Belorukov (pučiamieji).

19 val. – koncertas „Vakaras su muziejaus instrumentais“. Atlikėjai: Arturas Bumšteinas (fortepijonas), Tadas Žukauskas (styginiai).

Koncertų  trukmė  – apie 1 val. Bilieto kaina – 5 Lt už kiekvieną koncertą.
Koncertų įrašus planuojama išleisti kompaktinėje plokštelėje.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *