Dominyko Canderio hibridinė kūrybinė stadija „?Iškreipta“ „Kabinete“

2016 m. gruodžio 11 d., Sekmadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt
img_2801

Lapkričio 25 d. – gruodžio 12 d. projektų erdvėje „Kabinetas“ Kaune Dominykas Canderis pristatė hibridinę, kismo sąlygomis veikiančią kūrybinę stadiją „?Iškreipta“.

Autorius žmogiškuosius jausmus nori pateikti kaip įrodymą apie skirtį tarp realybės ir virtualybės. Tačiau geismo objektai išsilieja į technologinius įtrūkius, įskaitmenina juslines kūniškas patirtis. Abstrahuotos kūno dalys suplokštėja, atsispindi, apsigyvena pornografinio pasaulio ekrane. Žmogaus kūnas, vartotojiškumas, žmogiško ir nežmogiško seksualizacija patiriami hibridiniame laike ir lauke.

D. Canderio vaizdo manipuliacijose šiuolaikinė visuomenė traktuojama kaip internetinis reklamos ir seksualinio pasitenkinimo produktas. Šioje aplinkoje virtualybė leidžia patirti neišpildytus fizinius ar socialinius poreikius, vartotojiškas ir gašlias fantazijas, kurios kaip keliamatės klastotės ir kopijos užpildo tuštumą. Technologijos taip pat tampa fetišizavimo įkaitėmis ir priemonėmis. Prisimerkiame ir stebime masinių medijų bei visaapimančių technologijų blyksnį į realybę.

Šiemet pradėta ir „Kabinete“ tęsiama kūrinių serija toliau mutuoja į naujus kasdienius objektus, erdves, tūrius. Žiūrovas pratinamas prie ištampyto juslinio naratyvo ir hibridinės erotikos. Žvilgsnis nutįsta takioje realybėje, kurioje atspindys ir objektas tampa tapačiais.

Dominykas Canderis studijuoja skulptūrą Vilniaus dailės akademijoje, neseniai dalyvavo mainų programoje Gerrit Rietveld akademijoje Amsterdame. Nagrinėja religiją, seksualumą ir materializuoja kūrinius naudodamas grafinio dizaino elementus, naująją estetiką, produkto gamybą. Dalyvauja vietinėje ir tarptautinėje meno scenoje, yra pristatęs savo kūrybą Vlaams Cultuurhuis de Brakke Grond (NL), Eighteen 29 (NL), Latvijos dailės akademijoje (LV), III tarptautiniame jaunų menininkų festivalyje Art Session (Kaliningradas), projektų erdvėje Malonioji 6 (LT).

Vaida Stepanovaitė

img_2756 img_2770 img_2782 img_2772 img_2789 img_2791 img_2801 img_2810

 

img_2815 img_2824 img_2830 img_2834 img_2777

Nuotraukos: Rūta Stepanovaitė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *