„Daiktasvieta. Performatyvi diskusija apie Įkūnytą erdvę“ Kauno menininkų namuose

2018 m. liepos 18 d., Trečiadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Tęsdami 2018 m. pradėtą meninių rezidencijų programą, Kauno menininkų namai šių metų liepos 19 d. 18 val. kviečia į performatyvią diskusiją apie Įkūnytą erdvę „Daiktasvieta“ su Vaida Stepanovaite, nomadiškos projektų erdvės „Kabinetas“ kuratore. Diskusija vyks erdvėje už Kauno menininkų namų.

Anot V. Stepanovaitės, „bevardis žaliasis taškas“ – Kauno menininkų namų vidinis kiemelis – „kartais veikia kaip erdvė trumpalaikiams susibūrimams, kuri renginio metu bus išbandyta kaip Daiktasvieta, turint omenyje senąją Daikto (angl. k. thing) kaip susirinkimo vietos sampratą, Marco Augé mintis apie sąvokas „non-place“ ir „space“, bei naudojant atviras Platz kaip erdvės, vietos, patalpos, aikštės reikšmes, kurios matomos ir pavadinime Dingplatz (tiesioginiu vertimu – Thingplace ar Daiktasvieta).“ Juokaujant apie taip dažnai sutinkamą performatyvios paskaitos renginio formatą, ši performatyvi diskusija numatyta kaip renginys renginyje ar procesas procese, bandant permąstyti galios santykį nuo įvykio steigėjo iki dalyvio iki pačios erdvės. Šis renginys kuriamas atsiliepiant į Kauno menininkų namų kvietimą pasidalinti darbinėmis pastarųjų metų patirtimis dalyvaujant meno projektuose Europoje; ir visa tai glaudžiai susiejant su tęstiniu tyrimu apie Įkūnytą erdvę, atliekamą V. Stepanovaitės kuruojamos nomadiškos projektų erdvės.

Renginys yra Kauno menininkų namų rezidencijų programą lydinčių renginių ciklo dalis. 2018 metais pradėjusi veikti Kauno menininkų namų rezidencijų programa, skirta pristatyti aktualius šiuolaikinius menininkus, kuratorius, kultūrinio lauko tyrinėtojus, veikiančius Lietuvoje ir užsienyje, Kauno miesto gyventojams ir svečiams. Programa siekiama skatinti tarpkultūrinį, tarpinstitucinį ir tarpsektorinį bendradarbiavimą, sudarant galimybes kultūros ir meno kūrėjams rezidavimo metu susipažinti su istoriniu ir kultūriniu miesto kontekstu, bendradarbiauti su kitais kultūros ar meno lauko operatoriais bei vietos bendruomenėmis.

Vaida Stepanovaitė yra kuratorė, vadybininkė ir prodiuserė, gyvenanti tarp Lietuvos ir Vokietijos. Šis renginys įvyks ją dominančių erdviškumo temų, bendradarbystės metodų, „how to“ filosofijų ir procesualumo nuostatų kontekste, kaip įprasta, išbandant tarpusavio juokus kaip viešas idėjas. Minėtini paskutiniai projektai – su menininku Luku Daniu ko-kuruotos grupinės parodos „Paranormal“ Kopenhagoje ir „Unfinished Tales“ Berlyne.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *