Auksės Miliukaitės ir Indrės Liškauskaitės paroda „banguoja persipina, persipina banguoja” Kompozitorių namuose

2022 m. lapkričio 8 d., Antradienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Iki rugsėjo 11 d. Kompozitorių namuose (A. Mickevičiaus g. 29, Vilnius) veikė Auksės Miliukaitės ir Indrės Liškauskaitės paroda „banguoja persipina, persipina banguoja”.

„parodos pavadinimas turbūt buvo dalykas, dėl kurio ilgiausiai diskutavome ir galvojome, koks labiausiai tiktų. Šis žodžių derinys apibūdina tuos persipynusius buities, kasdienybės ir meno santykius, bendrystę, nesibaigiančius pokalbius ir pasivaikščiojimus. O ~ banguoja~ tai kaip santykiai ir ryšiai su žmonėmis, kurie laikui bėgant tai atitolsta, tai vėl priartėja. Susitinkame dabar panašiame kūrybos ir gyvenimo etape, kurį su laiku pakeis kiti etapai. Tą susikirtimą ir fiksuojame bendroje parodoje.

Kaip tu supranti tas bangas ir persipynimus?

Primena paminėtus kvestionuojamus kūrybos, kasdienybės, draugystės ryšių persipynimus, kurie tokiame esamajame tęstiniame laike apauginėja kaip vijoklis. Primena juostas, kurias pynėme kaip pavadėlius šuniukams, kurie priminė ir draugystės apyrankes, kurias pindavau draugėms vaikystėje. Taip pat primena cheminius junginius, kurie susijungia kaip skirtingi elementai į vieną, apauga ir tampa simbioze. Arba apkabinti banguojančios ugnies liepsnos, sunaikina persipynimus, kad vėliau apaugtų iš naujo.”

Auksė Miliukaitė, Indrė Liškauskaitė

Nuotraukos: Lukas Mykolaitis

   

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *