Atidaryta nauja ir unikali Kauno menų erdvė

2022 m. vasario 1 d., Antradienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Sausio 28 d. V. Kuzmos gatvėje tarp Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto Muitinės g. 2 ir Muitinės g. 4, pastatų, atidaryta pirmoji projekto ARTERIJA ekspozicija „MIRKSNIS”. ARTERIJA – Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto vieša meninė erdvė po atviru dangumi – „Kaunas Europos kultūros sostinė 2022″ programos dalyvė.

Vėjuotą penktadienio vakarą nepabūgo sušalti ir į V. Kuzmos gatvę, kuri yra naujoji ir unikalioji vieta Kauno menui reikštis susirinko gausi minia svečių.  Meno erdvę ir ekspoziciją „Mirksnis” atidarė VDA Kauno fakulteto Dekanas prof. Jonas Audėjaitis ir ekspozicijos kuratorius, bendraautorius doc. Rimantas Giedraitis.

Apie atidarytą ekspoziciją savo įžvalgomis, mintimis pasidalino filosofas Viktoras Bachmetjevas.  Anot  V. Bachmetjevo „Laikas nestoja niekam, o sustabdyta akimirka galiausiai tėra iliuzija – laikas vinguriuoja lyg nesvarumo būklėje plevenantis audeklas, vis naujais rakursais atskleidžiantis savo efemerišką ir nesugaunamą esatį, tuo primenantis ir kitą akimirkos aspektą – kiekviena ji unikali ir neatkartojama”.

Ekspoziciją pristatė ir pats ekspozicijos autorius Saulius Paliukas bei bendraautorius fotografas Romualdas Požerskis, kuris pasidalino savo užfiksuoto kadro (fotografijos) prisiminimais V. Kuzmos gatvėje 1975 metais. Ekspozicijos atidarymo kalbas užbaigė VDA Kauno fakulteto Dekanas Jonas Audėjaitis, kuris dėkojo autoriams, bendraautoriams ir visiems prisidėjusiems prie naujos unikalios Kauno erdvės – menų erdvės ir  pirmosios ekspozicijos „Mirksnis” atsiradimo V. Kuzmos gatvėje. Taip pat jis dėkojo ir Kaunas 2022 organizatoriams. Kaunas 2022 organizatorė Virginija Vitkienė atvyko ir taip pat sveikino organizatorius, projekto kuratorių ir autorių, bendraautorius su atidarymu ir džiaugėsi pirmąją nepaprasta bendra ARTERIJOS projekto ekspozicija „Mirksnis”.

ARTERIJA lydės jus visą „Kaunas Europos kultūros sostinė 2022″ laikotarpį! 2022 metais pamatysite keturias ARTERIJOS ekspozicijas – kiekvienam metų laikui.

Kviečiame nepraeiti ir užsukti pasigrožėti Arterijos projekto pirmąją ekspozicija „Mirksnis” po atviru dangumi. Ekspoziciją aplankyti, išgirsti garsus, šviesos instaliacijas geriausia nuo 18 val. (nors ji atvira visą parą).

Ekspozicija įsikūrusi V. Kuzmos gatvėje (tarp Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto pastatų Muitinės g. 2 ir Muitinės g. 4).

Ekspozicijos autorius: Saulius Paliukas (VDA Kauno fakultetas).

Ekspozicijos bendraautorius: Romualdas Požerskis.

Ekspozicijos bendraautorius / architektas / kuratorius: Rimantas Giedraitis (VDA Kauno fakultetas).

Kūrybinė grupė: Mykolas Deveikis, Evelina Simokaitytė, Žymantė Saveraitė, Nojus Armonas (VDA Kauno fakulteto

studentai).

Daugiau informacijos: www.arterija.eu

Nuotraukų autorius Gintaras Česonis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *