Aldona Gustas paroda „Moterys su burnomis“ Martyno Mažvydo bibliotekoje

2017 m. balandžio 6 d., Ketvirtadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt
Aldona Gustas

Balandžio 11 d. 18 val. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje (V a. atrijus, Gedimino pr. 51, Vilnius) dalyvaujant autorei atidaroma Aldona Gustas paroda „Moterys su burnomis“.

Aldona Gustas – vokiečių poetė ir grafikė, kilusi iš Lietuvos, nuo Antrojo pasaulinio karo pabaigos gyvenanti (Vakarų) Berlyne. 6-ojo deš. pabaigoje ir 7-ajame deš. Aldona Gustas priklausė Vakarų Berlyno ir Kroicbergo menininkų ir literatų bendruomenei bei bičiuliavosi su tokiais menininkais, kaip Günteris Bruno Fuchsas, Robertas Wolfgangas Schnellis ar Günteris Grassas. Pasinaudojusi šiais ryšiais ir siekdama sujungti literatūrą su tapyba, 1972 m. ji įsteigė menininkų grupę „Berlyno dailininkai-poetai“ (Berliner Malerpoeten).

Cikle „Moterys su burnomis“ puikiai atsiskleidžia pagrindinės Aldonos Gustas kūrybos temos: meilė, erotika, moteriškumas, Berlynas. Dažniausiai tai juodos linijos baltame popieriuje, rečiau – baltos rudame ar spalvotame, tačiau beveik visada akcentą joms suteikia mažučiai šokčiojantys ryškiai raudoni brūkšneliai ar taškai – burnos. Eilėraščiai, kurie pristatomi kartu su piešiniais „Moterys su burnomis“, dažniausiai yra trumpi ir tikslūs, jie neturi nei pradžios, nei pabaigos, todėl gali be ribojančios punktuacijos laisvai atspindėti gyvenimą – tokį, kokį jį mato menininkė.

Paroda rengiama bendradarbiaujant su Berlyno galerija „Browse Gallery“ ir Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka.

Daugiau informacijos:
http://bit.ly/2oxe2tw

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *