Mainų laboratorijos „pasidaryk pats“#1 pastogės kūrimas su Mykolu Gerliaku projektų erdvėje „Sodų 4“
artnews.ltBalandžio 26 d. antradienį, 15:00-19:00 val. projektų erdvėje „Sodų 4“ (Sodų g. 4, Vilnius) vyks mainų laboratorijos „pasidaryk pats“#1 pastogės kūrimas su Mykolu Gerliaku. Rezultatų pristatymas 19:00 val.
Renginys nemokamas. Vietų skaičius ribotas, dalyvavimas su patvirtinta registracija el. paštu info@migaa.eu iki 2016 m. balandžio 25 d.
Registruodamiesi nurodykite trumpą motyvaciją bei žinias, kuriomis norėtumėte pasidalinti su kitais dalyviais šios laboratorijos metu (iki 5–10 minučių).
Institutio media kviečia dalyvauti pirmojoje 2016-ųjų metų serijos kūrybinėje žinių mainų laboratorijoje su skautu Mykolu Gerliaku, prie kurio prisijungs daugiau skautų bendruomenės narių.
Skautai, kaip daugiau nei šimtmetį egzistuojančios universalios jaunimo lavinimo programos, savo žinias atnaujina ir perduoda bendruomenėse jas pritaikydami prie besikeičiančių sąlygų. Jiems būdingi būrių saviorganizacijos ir patirčių perdavimo principai bei saviauklos metodai grąžina į veiksmą natūralioje aplinkoje, informacijos perdavimą ir mokymąsi žaidžiant, tuo pačiu ir į vaikystę. Šioje žinių mainų laboratorijoje skautas Mykolas Gerliakas rodys, kaip iš pačių pasidarytų virvių sukonstruoti pastogę norint prisiglausti nesaugioje aplinkoje. Bus aptariamos pastogės konstravimo alternatyvos priklausomai nuo aplinkos sąlygų bei metų laiko.
Mykolas Gerliakas – Kernavės tunto skautas vytis. Skautauti pradėjo 2003 metais ir augo kartu su organizacija.
Teisingą kelią šiuolaikiniame inovacijų tankumyne randa žvelgdamas per pirmapradžio žmogaus prizmę.
Šių mainų laboratorijų tikslas – ne tik plėsti jau gan pažįstamą „pasidaryk pats“ (angl. „do it yourself“, „DIY“) kultūrą lietuviškame meno lauke, bet ir paskatinti skirtingų disciplinų kūrėjus bei visus susidomėjusius aktyviai tarpusavyje pasikeisti atsineštomis žiniomis, taip ne tik išmokstant naujų įgūdžių, bet ir išmokant kitus.
Būsimas laboratorijas vienija tikslas testuoti žmogaus būvio natūralioje ir žmogaus sukurtoje aplinkoje ribas. Bus siekiama pademonstruoti skirtingų sričių įgūdžių bei perteikti žinių, svarbių bet kurioje mūsų būvio pakopoje (naudotų praeityje, svarbių kasdienėje aplinkoje dabartyje bei galimai esminių reikalingų įgūdžių netolimoje ateityje). Laboratorijos sieks sudaryti galimybes prisiminti ir perduoti vieni kitiems žinias, kurios dėl informacijos srauto ar kartų kaitos netolimoje ateityje gali būti sunkiai pasiekiamos. Renginų metu pristatoma informacija bus renkama ir fiksuojama paverčiant ją lengvai prieinamais įgūdžių rinkiniais.
Dirbtuves rengia Institutio media bendradarbiaudama su Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir Lietuvos kultūros taryba.
http://howto-things.com/