Floriano Cramerio paskaita „Kolektyvinės-asmeninės depresijos: postviduramžiškos, postkomunistinės, postkapitalistinės ir postskaitmeninės” ŠMC skaitykloje
artnews.ltGruodžio 10 d., ketvirtadienį, 17:o0 ŠMC skaitykloje (Vokiečių g. 2) vyks Rupert rengiama Floriano Cramerio paskaita „Kolektyvinės-asmeninės depresijos: postviduramžiškos, postkomunistinės, postkapitalistinės ir postskaitmeninės”.
Žodis „depresija“ paprastai nusako šiuos reiškinius: asmeninę psichologinę būseną arba kolektyvinį fenomeną, pavyzdžiui, ekonomikos krizę. Nuo Renesanso laikų abidvi reikšmės inspiravo specifines vaizdines kalbas ir veiksmus meno kontekste, tačiau šiandien „savojo aš“ suprekinimo dėka jos, rodos, tapo nebeatsiejamos. Istorijos įvykiai – Berlyno sienos nugriovimas, 2000-ųjų interneto bumas ir nuopuolis, pasaulinė ekonomikos krizė – leidžia manyti, kad euforijos-depresijos ciklai tapo kolektyviniai ir drauge „hyperasmeniški”. Spekuliatyvios paskaitos metu F. Crameris kalbės apie pastarųjų dviejų dešimtmečių meno akcijas ir eksperimentinį meną.
Florianas Crameris yra studijų programos „XXI a. vizualioji kultūra“ lektorius ir klausytojas Creating 010 tyrimų centre/Willem de Kooning Akademijoje ir Piet Zwart Institute, Taikomųjų mokslų universitete Roterdame, Olandijoje.
F. Cramerio paskaita yra šiuo metu Pabradėje rodomos parodos „Dvigubas mazgas“ paskaitų programos, organizuojamos Rupert, Nacionalinės Oslo meno akademijos (Norvegija) ir „Gyvojo meno muziejaus“ (Islandija), dalis. Ateinančiais mėnesiais lektoriai Travisas Jeppesenas, Joshua Simonas ir Marina Vishmidt skaitys paskaitas apie socialinę reprodukciją, emocinį darbą, jausmų ekonomikas, sudaiktintą rašymą, neomaterializmą ir kt. Papildomą informaciją galima rasti adresu www.doublebind.eu.
Projektą „Tarpdisciplininio meno projektas „Emocijų politika: menas išplėstame lauke“ (Nr. EEE-LT07-KM-01-K-01-004) bendrai finansuoja Islandija, Lichtenšteinas ir Norvegija pagal EEE finansinį mechanizmą ir Lietuvos Respublika.