Jurijaus Dobriakovo paskaita „Lietuvos fotografija po postfotografijos“ NDG
artnews.ltBalandžio 17 d., ketvirtadienį, 18 val. Nacionalinės dailės galerijos auditorijoje vyks trečiasis paskaitų ir pokalbių ciklo „Kas nėra fotografija?“ renginys – Jurijaus Dobriakovo paskaita „Lietuvos fotografija po postfotografijos“.
Gimstant naujoms fotografinėms srovėms ir į dialogą įsiliejant kelioms šiuolaikinės lietuvių fotografijos istorijos versijoms, kyla poreikis apmąstyti paskutinių dešimties metų procesus ir šiandieninę situaciją Lietuvos fotografijoje. Kas tiesiogiai ar netiesiogiai pretenduoja į šiuolaikinės lietuviškos fotografijos vardą ir kokie yra santykiai tarp skirtingų šiandien egzistuojančių „mokyklų“? Kas nutiko fotografų, menininkų ir tyrinėtojų kartai, pasiūliusiai naują požiūrį į fotografinį atvaizdą ir kalbėjusiai apie postfotografinį būvį bei fotografijos perkėlimą į šiuolaikinio meno lauką? Ar po projekto „Vietos karta: atvaizdas, atmintis ir fikcija Baltijos šalyse“ (2011) šioje srityje įvyko kas nors reikšminga ir kokį pėdsaką ta karta paliko fotografijoje prieš ištirpdama platesniuose šiuolaikinio meno kontekstuose? Su tuo susijęs kitas svarbus klausimas: ar pati fotografija paliko pėdsaką šios kartos menininkų kūryboje?
Jurijus Dobriakovas yra šiuolaikinės kultūros tyrinėtojas, kritikas ir vertėjas. Dėsto fotografijos teoriją, medijų etiką ir medijų studijas Vilniaus dizaino kolegijoje. Publikuoja tekstus įvairiuose Lietuvos ir užsienio kultūros bei meno leidiniuose, dalyvauja leidybos projektuose, konferencijose, seminaruose. Domisi psichoanalize, medijų teorija, fotografijos filosofija, urbanistika ir psichogeografija.
Visa ciklo programa.
Iliustracijoje: Robertas Narkus, Milda Zabarauskaitė. Iš kūrinio „Septynerius metus buvau samdiniu savo dėdės namuose“, 2011.