Vilniaus fotografijos galerija, Stiklių g. 4, Vilnius
Agnės Gintalaitės personalinė paroda „Ne mano ne fotografija” Vilniaus fotografijos galerijoje
Rugsėjo 26 d., ketvirtadienį, 17.30 val. Vilniaus fotografijos galerijoje (Stiklių g. 4, įėjimas iš Didžiosios g.) atidaroma Agnės Gintalaitės personalinė paroda „Ne mano ne fotografija”.
Agnė Gintalaitė nekuria vaizdų. Ji kuria dalykus, kurie egzistuoja tik vaizduose. Ji bando įtikinti žiūrovą nepasitikėti „fotografiniu” vaizdu. Kodėl reikėtų dar labiau juo nepasitikėti, nei iki šiol? Agnė Gintalaitė įsivietina į fotografijos galeriją su nefotografija, kuri atrodo kaip fotografija. Kas šios parodos autorius, o kas veikėjas? Kas objektas, o kas subjektas – gamta, žmogus ar dirbtinis intelektas? Kas rodo, o kas žiūri? Jei dirbtinio intelekto prašai „žmogaus”, gauni vyrą, o jei „moters” – vyro žvilgsnį. Menininkės grumtynės su dirbtiniu intelektu vaizdų generavimo lauke – tai grumtynės su nesuskaičiuojama daugybe kitų žmonių, su jų pasirinkimais, su daugumos nuomone, su masiniu skoniu („metastiliumi” pagal Levą Manovičių), su socialiniais stereotipais, ir su dominuojančiu supratimu apie tai, kas yra menas. Vis dėlto kaip ir bet kuriame meno kūrinyje, svarbiausias čia yra tas, kuris daro sprendimus, kuris atsirenka. Paprastai atrenkami vaizdai be klaidų, bet Agnė šiame procese ieško būtent klaidų, o klaidos kuria hibridišką būvį, kuris virsta tam tikra vaizdine vidinės emocinės būsenos projekcija, jutiminiu ekologiniu nerimu, ribos tarp žmogaus ir gyvūno išnykimu. Agnė Gintalaitė renkasi klaidą. Klaida virsta išsigelbėjimu.
Paulina Pukytė
Darbai sukurti naudojant asmeninį fotografijų albumą ir generatyvines medijas.
Agnė Gintalaitė – menininkė, dirbanti su pre- ir postfotografiniais procesais, generatyviniu dirbtiniu intelektu, ready-made objektais, judančiu vaizdu ir garsu. Agnė baigė Vilniaus dailės akademiją, studijavo Vilniaus universitete psichologiją, apsigynė kultūrų studijų magistro laipsnį Vytauto Didžiojo universitete, šiuo metu yra LLTI etnologijos / kultūrinės antropologijos srities doktorantė, kultūros srities publicistė, lrt.lt visuomenės aktualijų apžvalgininkė. Jos tarpdisciplininei kūrybos strategijai būdingas refleksyvus tiriamasis požiūris, hibridiškas mokslinių ir meninių tyrimo metodų derinimas. Gilinimosi sritys: žinojimo formų ir diskursų konfliktai, socialinės normos ir transgresijos, mobilumas ir migracija, žmonių ir nežmonių klaidų fenomenologija, generatyvinis dirbtinis intelektas kaip meninė medija. Agnė yra Lietuvos fotomenininkų sąjungos ir Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungos narė.
Lietuvos fotomenininkų sąjungos veiklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.
Vilniaus fotografijos galerijos darbo laikas: II–V – 12.00–18.00, VI – 12.00–16.00