Žilvino Landzbergo paroda „Paslėpta Saulė“ POST galerijoje

2018 m. vasario 5 d., Pirmadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Iki kovo 3 d. POST galerijoje veikia Žilvino Landzbergo paroda ,,Paslėpta Saulė“. Tai yra pirmoji šio žymaus menininko paroda gimtajame mieste Kaune. Visai nesenai pristatęs savo projektą ,,R” prestižinėje Venecijos Bienalėje, menininkas toliau tęsia savo kūrybinius ieškojimus ir pristato naują, specialiai POST galerijos erdvei paruoštą projektą ,,Paslėpta Saulė”.

Ekspozicija visiškai keičia esamą galerijos erdvę, kurioje žiūrovas tampa ne pasyviu stebėtoju, o dalyviu. Šioje skulptūrinėje šviesos instaliacijoje autorius ieško santykio tarp objekto, piešinio ir architektūros. Menininkui yra svarbu medžiagos, spalvos, šviesa, erdvės santykis su objektais bei jų reikšminės nuorodos, socialinė kritika ar mikro/makro problematika, kuri persipina ir reflektuoja asmenines patirtis.

,,Menininkas instaliacijas kuria kaip situacijas, esančias tam tikru laiku ir tam tikroje vietoje. Instaliacijų situacijų estetika persipinanti su nerangiais, naratyvus kuriančiais piešiniais, tampa kažkuom panaši į pasakos fenomeną”, – teigia POST galerijos direktorius Andrius Pukis.

Žilvinas Landzbergas (g. 1979m. Kaune) gyvena ir dirba Vilniuje. Menininkas visada prisistato kauniečiu, nors didžiąją gyvenimo dalį praleido Vilniuje. Čia baigė M. K. Čiurlionio menų gimnaziją ir Vilniaus Dailės Akademiją (Skulptūros katedrą). Po studijų kūrė podiplominėje “De Ateliers” rezidencijoje Amsterdame.

Nuo 2003 m. menininkas aktyviai dalyvauja parodose Lietuvoje ir užsienyje.

Yra surengęs solo parodas „Fons Welters“ galerijoje Amsterdame (2007 ir 2013), „kim?“ šiuolaikinio meno centre Rygoje (2011), Šiuolaikinio meno centre Vilniuje (2008), „Modern Art Oxford“ šiuolaikinio meno galerijoje Oksforde (2005). Menininkas dalyvavo daugelyje tarptautinių grupinių parodų, tarp kurių: „Revisiting footnotes I“ Latvijos šiuolaikinio meno centre Rygoje (2013), „curated by_vienna: EAST by SOUTH WEST“ Vienoje (2011), „City Without Walls: Vilnius“ Liverpulio bienalėje (2010), „Lunar Distance“ De Hallen muziejuje Haarleme, Nyderlanduose (2009) ir X-oji Baltijos tarptautinio meno trienalė „Miesto istorijos“ Šiuolaikinio meno centre Vilniuje (2009, 2015).

2008 m. buvo apdovanotas pagrindiniu modernaus ir šiuolaikinio meno leidyklos „Thieme Art“ (Nyderlandai) prizu.

2017 m. menininkas atstovavo Lietuvą Venecijos Bienalėje.

Žilvino Landzbergo paroda ,,Paslėpta Saulė”, tai projekto ,,Šiuolaikinio meno sklaida POST galerijoje” dalis. Projekto tikslas – pristatyti Lietuvos šiuolaikinės skulptūros tendencijas Kaune. 2017 metais jau buvo pristatytos Tomo Martišauskio bei Dano Aleksos solo parodos.

 

Fotografijos: Lina Pranaitytė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *