Žilvino Kempino personalinė paroda galerijoje „Vartai“

2016 m. gruodžio 13 d., Antradienis
Straipsnio autorius: artnews.lt
z-kempinas-illuminators-2015-white-noise-2007-verticals-2015

Gruodžio 20 d. (antradienį) 18.00 val. galerijoje „Vartai“ atidaroma Žilvino Kempino personalinė paroda.

Galerija „Vartai“ maloniai kviečia į Žilvino Kempino parodos atidarymą – tai antroji personalinė menininko paroda galerijoje, kuri šiemet švenčia 25-erių metų jubiliejų. Parodoje pristatomi naujausi ir ankstesni, Lietuvoje dar nerodyti, menininko kūriniai. Šios parodos ekspoziciją sudaro specialiai galerijos erdvėms pritaikytos instaliacijos. Jose pasitelkdamas fizikos dėsnius menininkas meistriškai manipuliuoja šviesos, oro, metalo bei paties žiūrovo judėjimu erdvėje ir kuria unikalias estetinių pojūčių situacijas.

Ž. Kempino sukurtos instaliacijos veikia tarsi natūralūs reiškiniai, kaip kad šviesa ar oro tėkmė, tačiau svarbiausiasis jas vienijantis elementas yra judėjimas. Kūrėjas vengia „nuspėjamų“ judesių ir siekia atsitiktinumo įspūdžio, todėl daugelis jo darbų balansuoja ant nukritimo, žlugimo ribos. Šitaip jis išryškina judėjimo laikinumą ir kuria trapią ekspozicijos elementų pusiausvyrą, prie kurios prisideda ir galerijos erdvėmis judantis žiūrovas. Su medžiagomis menininkas elgiasi it orkestro dirigentas. Jis sugeba virtuoziškai išnaudoti erdvę ir išryškinti įdomiausias pasitelkiamų instrumentų savybes, kad šie suskambėtų nepriekaištingoje suplanuoto ir laisvo judėjimo harmonijoje.

Daugelis eksponuojamų Ž. Kempino objektų ir instaliacijų yra kinetinės, tačiau net ir statiškiems parodos kūriniams nestinga dinamikos. Dažniausiai jie fiksuoja ankstesnį judėjimą ir provokuoja paties žiūrovo judesį erdvėje siekiant iš arčiau pažinti meno kūrinį bei išsiaiškinti, kaip veikia menininko kuriamos iliuzijos.

Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas (2012 m.) Žilvinas Kempinas (g. 1969 m.) jau beveik dvidešimt metų gyvena ir kuria Niujorke. Svarbiausios solines parodos surengtos Šiuolaikinio meno centre MoMA P.S.1 Niujorke (2003 m.), Vienos Kunsthalle (2009 m.), Tingueley muziejuje Bazelyje (2013 m.), Palais de Tokyo Paryžiuje (2006 m.), Kunstsammlung Nordrhein-Westfalen Diuseldorfe (2013 m.), Reikjaviko meno muziejuje (2013 m.), IKON galerijoje Jungtinėje Karalystėje (2016 m.), grupinės – MoMA Niujorke (2010 m.), Liverpulio bienalėje (2010 m.), MUDAM Liuksemburge (2010 m.), SFMOMA San Franciske (2008 m.), Manifesta 7 (2008 m.) ir kt.

2007 m. apdovanotas Calder prizu. 2009 m. atstovavo Lietuvai 53-iojoje Venecijos bienalėje. Parodą rengė galerija „Vartai“.

25-mečio parodų partneris 
„Lewben Art Foundation“

Globėjas
Rolandas Valiūnas

Parodos rėmėjai
Lietuvos kultūros taryba, Vilniaus miesto savivaldybė,Kempinski Hotel Cathedral Square“, „Ararat“

Galerijos rėmėjai
Vilma Dagilienė, Romas Kinka, „Lietuvos rytas“, „Ekskomisarų biuras“, „Namai ir objektai“, „Farrow & Ball“

 Už bendradarbiavimą galerija dėkoja IKON galerijai Birmingame.

Paroda veiks iki vasario 3 d.

Iliustracijoje: Ž. Kempinas, Illuminators (2015), White Noise (2007), Verticals (2015)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *