Židrijos Janušaitės paroda „Apie ilgesį, prisilietimus ir atsivėrimą“ Pamėnkalnio galerijoje

2017 m. 23 spalio d., Pirmadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Bene labiausiai performanso meno lauke žinoma autorė šįkart galerijoje pristato tapybos parodą, skirtą žmogiškųjų būsenų – ilgesio, laukimo, savityros tematikai.

Ilgesys Ž. Janušaitės kūryboje – ir filosofinė, ir estetinė idėja: „Ilgėjimasis kažko visai nenusakomo žodžiais. / Ištįsusi laike ilgesio būsena. Įsitempia. / Tai ne praeitis, ne konkretus žmogus ar vieta. / Galbūt tai – įsivaizduojamas momentas, kai turėjau viso pasaulio laiką?“.

Dailėtyrininkė Dovilė Stirbytė teigia, kad pagrindinis Židrijos Janušaitės kūrybos tikslas – parodyti, kaip svarbu nuolat skubančiam šiuolaikiniam žmogui sustoti ir susitikti pačiam su savimi: „Turbūt labiausiai šis menininkės siekis atsiskleidžia jos kuriamuose, laike ištęstuose, minimalistinės estetikos performansuose, kurių metu erdvėje skleidžiasi itin jautri, meditatyvi būsena. Kalbėti apie menininkės performansus, apibūdinti jų esmę nėra paprasta: norint pajausti kuriamo įvykio nuotaiką, reikia į ją pasinerti, patirti savo buvimu.

Panašiai yra ir mąstant apie kitų meno formų – tapybos, kaligrafijos, žemės, vaizdo meno – raiškos priemonėmis sukurtus menininkės kūrinius. Kurdama ji dažnai jungia kelias medijas, sluoksniuoja jas tarsi kokį gurmanišką delikatesą, tačiau keliasluoksniai kūriniai nėra pertekliniai, jais menininkė nedaugžodžiauja, atvirkščiai, redukuoja iki minimumo, pasiekdama išgrynintą, minimalistinį, estetišką rezultatą, lakoniškai prabylantį apie akimirkos emociją ir nuolat besikeičiančias tarpines būsenas“.

Parodos laikas: 2017 10 06 – 2017 10 28.
Daugiau informacijos apie autorę: zidrijajanusaite.com/

Nuotraukos Vytauto Paplausko ir Židrijos Janušaitės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *