.
2024    02    22

„Zabolis Art Prize” atviras kvietimas

artnews.lt

„Viskas keičiasi, ir nieko pastovaus pasaulyje nėra”- teigė romėnų poetas Ovidijus. Įvairūs kismai yra neatsiejama gyvenimo dalis, nes judėjimas – gyvybės ženklas, taigi viskas yra atsiradimo, kitimo ir nykimo būvyje. Tad kaip diena keičia naktį ar pavasaris žiemą, taip, veikiami vidinių ar išorinių sąlygų keičiamės ir mes, transformuojasi mūsų aplinka. Šiuolaikiniame pasaulyje metamorfozės yra itin raiškios – akimirksniu kinta informacijos srautai, skaitmeninės technologijos, ekonominė vertė, visuomenės santvarka, socialiniai santykiai, tendencijos bei vertybės. Tokios permainos gali veikti ne tik teigiama linkme, tačiau tam tikrais atvejais sukelti ir nemenkų adaptacinių problemų, krizių ar net nuosmukių. Taigi gyvenimo naujovės žmones kartais gąsdina ir jie labiau vertina pastovumą, įprastą ritmą bei rutiną. O kaip jaunieji tapytojai mato kintantį pasaulį bei vykstančius gyvenimo pokyčius? To klausia „Zabolis Art Prize” organizatoriai, kviesdami jaunuosius kūrėjus pateikti savo kūrinius tema „Viskas keičiasi?”.

„Zabolis Art Prize“ – nuo 2009-ųjų vykdoma kūrybinė iniciatyva nukreipta į įvairių sričių jaunųjų menininkų veiklą. Konkursu siekiama paskatinti jaunuosius menininkus parodyti kūrybiškumą, sveikai tarpusavyje pakonkuruoti, pasimokyti vieniems iš kitų, meniškai interpretuoti temą, o visuomenę – supažindinti su jaunosios kartos kūrėjais ir jų darbais.

„Zabolis Art Prize” platforma suteikia jauniesiems menininkams unikalią galimybę mesti iššūkį, tobulinti įgūdžius ir augti kaip kūrėjams palankioje aplinkoje. Dalyvaudami konkurse šie menininkai keičiasi idėjomis su bendraminčiais iš įvairių sričių. Tikimės suteikti jiems galimybę atrasti naujų perspektyvų, eksperimentuoti ir pakelti savo amatą į dar neregėtas aukštumas.

Kiekvienais metais pristatome temą, skatinančią susimąstyti. Šia tema siekiama sužadinti menininkų vaizduotę ir paskatinti juos tyrinėti jos gelmes. Vieni pasirenka savo darbuose sustiprinti temą, kiti ją susiaurina iki esmės. Kad ir koks būtų jų požiūris, iš daugiau nei dešimtmečio patirties žinome, kad kūrybiškumas klesti, kai menininkai susiduria su intriguojančiomis sąvokomis.

Menininkų darbus vertina komisija, atsižvelgdama į jų vizualinę išraišką, kūrybinį atsaką į temą, techninį ir konceptualų originalumą, pasirinktų išraiškos priemonių meistriškumą ir gebėjimą išraiškingai pristatyti kūrinį ir idėją.

20-ies finalininkų kūrinių paroda vyks VDA parodų salėje „Titanikas“. Taip pat visi atrinkti konkurso darbai ir jų autoriai gaus prizus bei bus skelbiami „Zabolis Partners“ ir Vilniaus dailės akademijos interneto puslapyje, „Zabolis Art Prize“ konkurso „Facebook“ ir „Instagram“ paskyrose. Komisijai atrinkus laureatus, gegužės 3 d., konkurso parodos atidarymo metu bus paskelbti trys geriausiai įvertinti darbai. Jiems bus skirti piniginiai prizai: už pirmąją vietą – 1500, už antrąją – 1200, o už trečiąją – 1000 eurų.

Daugiau informacijos apie konkursą bei kaip jame dalyvauti – https://www.zabolis.com/artprize/art-prize-2024