XXIII Vilniaus aukcione – išskirtinai lietuviška dailė bei lituanistiniai žemėlapiai

2012 m. balandžio 2 d., Pirmadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Balandžio 5 d., ketvirtadienį, 18 val. Tolerancijos centre (Naugarduko g. 10/2, Vilnius) įvyks XXIII Vilniaus aukcionas. Aukcionui teikiamus meno kūrinius galima apžiūrėti aukciono ekspozicijoje Tolerancijos centre balandžio 3-5 d.

Šis aukcionas išsiskiria lietuviškumu – pristatoma iš esmės tik Lietuvos dailė, grafika bei lituanistiniai žemėlapiai. Kartografijos rubrika yra nedidelė, bet solidi: siūloma įsigyti pirmąjį atskiru lapu apie 1600-uosius metus išleistą Lietuvos žemėlapį iš Gerardo Mercatoriaus atlaso, taip pat J. Blaeu ir M. Merian leistus Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės žemėlapius, Homano įpėdinių leidykloje 1735 išleistą LDK žemėlapį su Gumbinės miesto planu, von Reilly keturių dalių LDK žemėlapį bei Vilniaus miesto panoraminį vaizdą iš Georgo Brauno atlaso „Civitates orbis terrarum“.

Grafikos skiltyje pristatomi tokie iškilūs Lietuvos grafikai, kaip Rimtautas Gibavičius su savo 1967 m. ciklu „Vilnius“, Romas Viesulas su 1982 m. ciklu „Georgikos“, Linas Katinas su 1970 m. „Oranžine serija“, taip pat itin retas Liudo Truikio kūrybos pavyzdys – Alebardisto kostiumo projektas Verdi operai „Don Carlos“.

Tapybos skiltyje pristatomi tokie autoriai kaip Leonas Katinas, Jonas Daniliauskas, Pranas Gailius, Jonas Buračas, Adomas Galdikas, Česlovas Janušas, Adomas Varnas, Petras Kiaulėnas. Išsiskiria du puikūs soc. realizmo pavyzdžiai – klasikinis Jono Švažo „Darbininko portretas“ bei kompozicija „Keturi žvejai“. Rinkinį puošia ir Igorio Piekuro „Peizažas“ bei Kazio Šimonio „Preliudas“.

Aukciono rinkinį sudaro 80 meno kūrinių, kurių kainos svyruoja nuo 650 Lt iki 26000 Lt.

Registruotis, peržiūrėti  aukciono katalogą galima internete – www.menorinka.lt

Iliustracijoje: Jonas Švažas, Darbininko portretas, 1968.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *