Vytauto Jurkūno paroda „Litras tušo“ galerijoje „Kairė-dešinė“

2018 m. kovo 12 d., Pirmadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Kovo 13 d. 18 val., VGMC galerijoje „Kairė-dešinė“ atidaroma Vytauto Jurkūno paroda „Litras tušo“.

Vytautas Jurkūnas – retai nūdienos profesionaliojo meno arenoje besirodantis kūrėjas. Šiandien labiau atpažįstamas kaip karikatūrų piešėjas, kuris šmaikščiomis mizanscenomis iliustruoja lietuviškąsias politines ir socialines aktualijas arba satyrinius Juozo Erlicko feljetonus dienraštyje Lietuvos rytas.

Ankstyvame kūrybos periode intensyviai kūręs iškiliaspaude, giliaspaude ir trafaretine spauda, 10 dešimtmečio viduryje susidomėjo piešinio žanru ir grafiką netrukus pakeitė piešimas pastelėmis, pieštukais, akvarele ir tušu. Šis kūrybos etapas tęsiasi ligi šiol. Ilgai lauktoje Jurkūno kūrybos parodoje „Litras tušo“ rodomi 2014–2018 m. periodu sukurti piešiniai.

Kūriniuose Jurkūnas išlieka ištikimas savo mėgstamai žmogaus ir jo aplinkos, būties ir buities stebėsenai bei jos fiksavimui. Ar tai būtų grafikos lakštas, ar piešinys, laisvos linijos teikiama išraiškos laisvė buvo ir yra Jurkūno kūrybos ašis, per kurią, kaip per spalvotą kaleidoskopą, autorius rodo jo akimis matomą, ironijos nestokojantį pasaulį.

Paroda veiks 2018 03 13-30
Organizatorius Vilniaus grafikos meno centras
Rėmėjai LR Kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba, “Lietuvos rytas”, Lietuvos dailininkų sąjunga

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *