Viltės Bražiūnaitės ir Tomo Sinkevičiaus vieno kūrinio paroda „Soft Target“ galerijoje „apiece“

2021 m. 28 birželio d., Pirmadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Iki birželio 21 d. galerijoje „apiece“ veikė Viltės Bražiūnaitės ir Tomo Sinkevičiaus paroda „Soft Target“.

Vieno šiuolaikinio vaizduojamojo meno kūrinio ir / ar konceptualaus dizaino objekto galerija „apiece“ įsikūrė naujame, vitrininio pobūdžio mažosios architektūros pastate, esančiame V. Kudirkos ir M. K. Čiurlionio gatvių skvere. Naujojoje lokacijoje, kuri yra pakeliui į Vingio parką, galerija veiklą planuoja vykdyti mažiausiai penkerius metus.

Pirmąją parodą, atsidariusią gegužės 14 d., surengė menininkų Viltės Bražiūnaitės ir Tomo Sinkevičiaus duetas. Menininkai kartu kuria nuo 2014-ųjų, kūryboje nagrinėja socialinių ir ekonominių struktūrų paveiktą gamtą. Naujausioje, galerijos erdvei pritaikytoje instaliacijoje „Soft Target“ menininkai sukūrė kompozicijas iš bičių vaško ir žvelgia į ekologines grandis, slypinčias už gelsvų vaško atspalvių.

Vaškas yra plačiai pritaikomas bičių gaminamas produktas, kurio spalvos priklauso nuo aplankytų augalų žiedadulkių rūšių ir regiono. Bitės yra našiausios augalų žiedadulkių pernešėjos, prisidedančios prie augalų bendrijų išlaikymo, ekosistemos įvairovės ir agrokultūros. Siekdami pagerinti derliaus kokybę, ūkininkai nuomojasi bičių kolonijas ir laikinai jas įkuria savo soduose augalų žydėjimo metu. Bičių kelionės išlieka išskiriamo vaško pustoniuose.

Tomas ir Viltė kuria vaško kompozicijas, margumu primenančias gyvosios gamtos stebėjimui ar medžioklei skirtos aprangos ir amunicijos kamufliažą, kuris, kaip ir bičių vaško spalvinė gama, yra specifinis kiekvienai vietovei. Tarp abstrakčių kamufliažo raštų išryškėja nuo bičių darbo priklausančių daržovių – svogūnų daigų, agurkų ūglių ir pumpurų – siluetai.

Bičių vaško darbai eksponuojami ant kartono platformos. Pakavimui ir transportavimui naudojami gofruoto kartono lakštų šonai primena bičių korio šešiakampius. „Soft Target“ kūriniu menininkai stebi, kaip keičiasi kultūrinė atmintis, kaip raštai ir įvaizdžiai migruoja, atsiskiria nuo pirminių paskirčių ir įgauna naujų prasmių.

Parodos kuratorės: Milena Černiakaitė ir Aušra Trakšelytė

Daugiau informacijos apie Viltės ≈ Tomo kūrybą —> https://paint-job.com

Daugiau apie apiece —> www.apiece.lt

Nuotraukos: Vytautas Narkevičius

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *