Vilniuje ir vėl susiburs jaunieji Baltijos šalių menininkai

2020 m. liepos 10 d., Penktadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

 

Kuo šiandien gyvena pradedantys mūsų regiono menininkai? Kokias temas analizuoja savo kūryboje bei kokias nūdienos aktualijas reflektuoja savo kūriniuose jaunoji menininkų karta? Visa tai išvysime šių metų konkurse XII Jaunojo tapytojo prizas.

Lietuviai jau dvyliktą kartą kviečia Baltijos šalių menininkus iš Latvijos, Estijos ir Lietuvos ištraukti į dienos šviesą naujausius savo tapybos darbus. O meno vertintojus ir mylėtojus – susitikti tiek internetinėje erdvėje, tiek ir vėliau vyksiančiuose projekto renginiuose, diskutuoti, vertinti ir dalintis kūrybinėmis patirtimis.

Projekto XII Jaunojo tapytojo prizas laimėtojas gaus štai tokį „sėkmės paketą“: dviejų mėnesių rezidenciją SIM meno rezidencijų centre, Reikjavike, Islandijoje (2021-ųjų birželį-liepą), 2000 Eur finansinę premiją ir galimybę surengti personalinę parodą “Pamėnkalnio” galerijoje, Vilniuje. Bene reikšmingiausia „paketo“ dalis yra ta, kad laimėtojo darbas bus įtrauktas į Lietuvos Nacionalinio dailės muziejaus tapybos rinkinį, saugomą Nacionalinėje dailės galerijoje.

XII Jaunojo tapytojo prizas projekte kviečiami dalyvauti įvairių sričių Lietuvos, Latvijos ir Estijos menininkai, studijuojantys ar jau baigę meno studijas bet kurioje pasaulio aukštojoje meno mokykloje. Pagrindinės dalyvavimo projekte sąlygos – konkursui pateikti tapybos darbą (kurio meninės raiškos priemonės nėra ribojamos) bei neturėti daugiau nei 30 metų. Su likusiomis dalyvavimo sąlygomis kviečiame susipažinti žemiau pateiktoje informacijoje:

Dalyvavimo XII Jaunojo tapytojo prizas projekte sąlygos: 

 1. Projekte XII Jaunojo tapytojo prizasgali dalyvauti visi menininkai, turintys ar beįgyjantys meninį išsilavinimą nuo 18 iki 30 metų imtinai.
 2. Projekte dalyvauja menininkai iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos.
 3. Konkursui teikiamo tapybos darbo sukūrimo metai – 2019/2020 (konkursui teikiamas vienas darbas, kurį menininkas parenka savo nuožiūra).
 4. Iki 2020 m. rugsėjo mėn. 1d. elektroniniu paštu: jtp.ypp@gmail.compateikiama ši informacija:
 • Dalyvio paraiška (online)
 • Kokybiškos 5 darbų fotografijos – konkursinio darbo fotografiją BŪTINAI išskirkite iš kitų 4 lydinčių darbų. Būtina pateikti kūrinių metrikas (LT ir EN kalbomis) : kūrinio pavadinimas,dydis, atlikimo technika, data. Nurodyti kur yra paveikslo viršus. Darbų nuotraukas siųsti tik jpg, jpeg, tiff, tif formatu. Kūrinio metrikos rašomos atskirai, ne ant darbų nuotraukų.
 • Kūrybinė biografija (LT ir EN kalbomis)
 • Konkursui teikiamo darbo koncepcijos aprašas (maximum iki 1psl, LT ir EN kalbomis);
 1. Menininkas, pateikęs konkursui savo tapybos darbą, sutinka su sąlyga, jog XII Jaunojo tapytojo prizaspagrindinio prizo laimėtojo darbas tampa projekto organizatorių nuosavybe.
 2. Menininkas, pateikęs konkursui savo tapybos darbą, sutinka, kad be autoriaus sutikimo ir nemokant autorinio atlyginimo, projekto organizatoriai turi teisę naudoti kūrinio atvaizdą informacijos sklaidos tikslais.
 3. Projekte negali dalyvauti ankstesnių JTP konkursų pagrindinių prizų laimėtojai.

Daugiau informacijos: https://www.facebook.com/youngpainterprize/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *