.
2021    04    19

Vieno kūrinio galerija „apiece“ įsikurs Naujamiestyje

artnews.lt


2021 m. balandžio mėnesio pabaigoje naujame mažosios architektūros pastate veiklą pradeda vieno kūrinio galerija apiece, kuri įsikurs V. Kudirkos ir M. K. Čiurlionio g. sankryžoje esančiame skvere.

Nuo 2018 m. veikianti ir parodas rengianti galerija apiece įsikurs naujoje lokacijoje ir naujame mažosios architektūros pastate, skirtame vieno šiuolaikinio vaizduojamojo meno kūrinio ir/ar konceptualaus dizaino objekto parodoms.

Iki šiol galerija pastovios ekspozicinės erdvės neturėjo: 2018–2019 m. septynias parodas pristatė adresu Didžioji g. 38 (Vilnius); tris – Palangos vasaros skaitykloje (Lietuvos nacionalinio Martyno Mažvydo bibliotekos filiale) 2020 m.; taip pat dalyvavo šiuose renginiuose – Vilniaus galerijų savaitgalyje (2018 ir 2020) bei meno mugėje ArtVilnius (2019).

Naujas mažosios architektūros pastatas (architektas ir projekto vadovas Donatas Laucius), suprojektuotas atsižvelgiant į galerijos koncepciją, išlaikant vitrinos konstrukciją, o lokacija pasižymi judrumu (tiek pėsčiųjų, tiek transporto), taip pat yra pakeliui į Vingio parką, kuris aktyviai lankomas nepriklausomai nuo metų laiko. Galerijos veiklą Vilniuje planuojama vykdyti mažiausiai penkerius metus.

apiece – tai galerija, nepaklūstanti įprastiems ekspozicinių erdvių standartams: ji neturi darbo valandų ar dienų (24 val. / 7 d.), o kūriniai/objektai pristatomi erdvėje, kuri žiūrovui matoma pro vitrininius langus. Vieno kūrinio/objekto pristatymo koncepcija grindžiama siekiu skatinti išsamiau pasidomėti kūrinio/objekto autoriumi ar šiuolaikiniu menu apskritai. Kartu tai provokacija menininkams – išreikšti (visą) save vieno kūrinio formatu.

Anot galerijos įkūrėjų ir parodų rengėjų Milenos Černiakaitės ir Aušros Trakšelytės, procesas atvedęs iki siekiamo rezultato – vieno kūrinio galerijos (ne vitrininio lango pastate, o atskiro statinio), buvo ilgas ir sudėtingas procesas, užtrukęs kone metus. Gavus dalinį Lietuvos kultūros tarybos finansavimą (programa – Kultūros ir meno organizacijų naujų produktų ir (ar) paslaugų kūrimas), nemažai laiko teko skirti projekto derinimui su Vilniaus miesto savivaldybe. Visgi tiek Savivaldybės, tiek Naujamiesčio bendruomenės bei draugų ir kolegų palaikymo dėka džiaugiamės pirmos tokios galerijos atsiradimu Naujamiestyje ir Vilniaus mieste apskritai. Abi gyvename šiame rajone, tad prisidėti prie jo kultūrinės sklaidos, mums labai svarbu.

Pastačius galeriją ir įsibėgėjus parodinei veiklai, tikimasi, kad ji organiškai įsilies į rajono kultūrinį gyvenimą – menininkams taps nauja kūrybos pristatymo platforma, telks šiuolaikiniu menu besidominčią bendruomenę bei skatins juo domėtis visuomenę.

Pirmoji paroda galerijoje apiece startuos gegužės 7 d. Naują, specialiai galerijos erdvei pritaikytą kūrinį pristatys menininkų duetas Viltė Bražiūnaitė ir Tomas Sinkevičius.

Galerijos apiece projektą dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba, o mažosios architektūros statinį projektavo architektai UAB Sienos, realizavo – UAB Abrakadabra.

 

www.apiece.lt