Video reportažas iš parodos „ARTscape: LATVIJA“ atidarymo galerijoje „Vartai“

2011 m. gegužės 4 d., Trečiadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Praėjusį penktadienį galerijoje „Vartai“ (Vilniaus g. 39) atidaryta paroda „ARTscape: LATVIJA“, kurioje pristatomi latvių menininko Miks Mitrēvics ir lietuvio Lino Jusionio kūriniai. Kaip teigė parodos kuratorė Aušra Trakšelytė, šį kartą nebuvo mėginama apjungti dviejų gana skirtingų autorių kūybos, todėl „Vartuose“ galima išvysti dvi atskiras solo parodas.

Pirmoji Miks Mitrēvics (g. 1980 m.) personalinė paroda Lietuvoje susideda iš dviejų projektų. Instaliacijoje „Entropijos kubas“ (Entropy Cube, 2009) fragmentiškai ir intuityviai komponuojami objektai veikia kaip nuorodos į neišvengiamą ir nuolatinį sistemos blogėjimą, įgyjantį pranašumą prieš tvarką. Tai nesustabdoma ir netgi brutaliai destruktyvi entropija. Kada tai gali įvykti, yra tik laiko klausimas: „betonas anksčiau ar vėliau įtrūks; šventykla virs griuvėsiais; ateis laikas ir „balto kubo“ galerijai“.

Instaliacija „Sienų tyla“ (Silence of the Walls, 2010) – tai menininko bandymas ne racionaliai, o emocionaliai perteikti susvetimėjimo atmosferą per atsitiktinai parinktus kasdieninius daiktus ar jų fragmentus. Objektai, sudarantys šį kūrinį, atitolinti nuo kasdieninio konteksto, tačiau greta vienas kito jie poetiškai mezga tarpusavio dialogą, o juos absorbuojantis kūrėjas leidžia pasinerti į atsiminimus, sapnus, svajingą būseną tarp realaus ir fiktyvaus pasaulių.

Pokalbiu su tapytoju Linu Jusioniu (g. 1986 m.) Artnews.lt pradėjo jaunųjų menininkų pristatymo ciklą.  Minėtame pokalbyje jaunasis menininkas atskleidžia savo pagrindinę kūrybos temą – daugiasluoksnį ir sudėtingą siužetiškumo, naratyvumo ir tapybos santykį. Pastarasis domino ir menininką kalbinusią dailėtyrininkę Rūtą Mikšionienę, tad video reportaže išgirsite L. Jusionio mintis ir argumentus šia amžinaja tapybos tema.

Parodoje taip pat eksponuojami iki šiol niekur nerodyti jaunojo tapytojo kūriniai, kuriuose išlaikomas emocinis ir spalvinis santūrumas bei turinio efemeriškumas.

„ARTscape“ projekto kuratorė – Laura Rutkutė.

Paroda veiks iki gegužės 28 d.

Kviečiame žiūrėti Evaldo Janso video reportažą iš parodos „ARTscape: LATVIJA“ atidarymo:

 

Komentarai

  1. gintarė

    kaip pabaiga prajuokino, ten ta lyrika ir to politiko kalbos apie folklorą tai visai ne į temą, ir tie pasisakymai apie klausimų kėlimą su tokia intonacija, tai išvis skamba kaip iš viduramžių :) kai pristatomi tokie jauni ir šiuolaikiški menininkai, tai visos tos panegirikos visiškai netinka ;] galėtų galų gale lietuviai atsisakyti tų parodų pristatymų, kuomet visi turi tarti žodį ir nusišnekėti :]

  2. nerija

    Visos Vartu parodos idomios.Atidarymuose daug jaunu zmoniu.Galerija vaisina vynu.Lankausi visuose atidarymuose.Ju laukiu.Tai puikiai, siuolaikiskai dirbanti galerija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *